تاثیر آپدیت شبکه اتریوم بر روی NFT ها چگونه است؟

۱۳ آبان ۱۴۰۲
زمان مطالعه: حدود 5 دقیقه
0 نظر
163 بازدید
تاثیر آپدیت شبکه اتریوم بر روی NFT ها چگونه است؟

تاثیر آپدیت شبکه اتریوم بر روی NFT ها

امروزه با توجه به اینکه آپدیت اتریوم با موفقیت پشت سر گذاشته است، تمامی افرادی که در بازارNFT ها کار میکنند ، نگران دارایی های خود می باشند که مبادا از بین نرود یا اینکه دچار زیان نشوند.

در ادامه مقاله به این سوال پاسخ کامل و جامع خواهیم داد.

آپدیت اتریوم چیست ؟

بعد از آپدیت اتریوم، یا به اصطلاح اتفاق افتادن مرج اتریوم ، الگوریتم کار شبکه NFT به طور کلی تغییر پیدا کرد به طوری که از الگوریتم اثبات کار(POW) به الگوریتم اثبات سهام(POS) انتقال پیدا کرد و این یک پیشرفت بزرگ هم برای ارز اتریوم و هم برای بازار کریپتو محسوب میشود.

سیستم اجماع اتریوم، میزان برق مصرفی شبکه بلاکچین اتریوم بالای 90 درصد کاهش پیدا کرده که این خود امری بسیار مهم و قابل تامل است.

واکنش افراد به آپدیت اتریوم و پیامد آنها

با توجه به توضیحات بالا اکنون میدانید که شبکه اتریوم دارای دو الگوریتم بوده و هنوز حالت قبلی این الگوریتم اثبات کار (POW) از بین نرفته است. در این حال برخی از کاربران حاضر در بازار از الگوریتم اثبات کار (POW) حمایت کرده و دارایی های خود را بر روی همین الگوریتم حفظ خواهند کرد.

با توجه به این عمل انجام شده ، NFT هایی که بر روی این شبکه وجود دارد، میتواند در الگوریتم اثبات سهام(POS) نیز وجود داشته باشد و این امر، متمایز بودن و منحصر به فرد بودن NFT ها را از بین میبرد و میتواند منجبر به کلاهبرداری های بسیار زیادی بشود.

همچنین یکی دیگر از مشکلاتی که این امر به وجود می آورد این است که افراد میتوانند روی این NFT ها اربیتراژ گرفته و سود خوبی بکنند. برای مثال NFT تصویر یک میمون خاص بر روی اتریوم با اثبات کار قیمت ان 100 دلار بوده و همان NFT بر روی اتریوم با اثبات سهام 500 دلار است.

افراد میتوانند با خریداری NFT ارزان قیمت، شبکه و الگوریتم آن را تغییر داده و در بازار های مربوطه مثل OPENSEA دست به فروش آن بزنند و از اختلاف قیمتی آن سود ببرند.

آپدیت اتریوم

خطر حمله اجرای مجدد

به بیان ساده یعنی زمانی که دو فرد ، دو NFT یکسان و مشابه را در شبکه های مختلف نگهداری میکنند، اگر یکی از آنها این دارایی را به فروش برساند ممکن است ، دارایی فرد دیگر از بین رفته و به طور کلی نابود شود. البته این نکته را نیز مد نظر داشته باشید که این عمل تنها زمانی امکان پذیر است که هر دو دارایی از چین ایدی یا شناسه زنجیره ای یکسان استفاده کنند.

برای کاربرانی که بر روی شبکه اتریوم کار میکنند پیشنهاد میشود که به هیچ وجه از الگوریتم اثبات کار استفاده نکرده تا مبادا سرمایه و دارایی آنها دچار زیان شود.

نظرات مختلف در مورد این اتفاقات اخیر شبکه بلاکچین اتریوم و ان اف تی ها

اریک دیپ بنیانگذار منفولید و یکی از فعالین حوزه کریپتو در این باره میگوید:

سردرگمی بعد از آپدیت اتریوم وجود خواهد داشت، اما دیدگاه ها نسبت به الگوریتم اثبات کار(POW) رفته رفته بد خواهد شد و تقاضا برای دارایی های مربوط به این دسته کم خواهد شد. در نتیجه قیمت آنها کاهش یافته و حتی میتواند افراد را مجبور کند که دارایی خود را سریعا به الگوریتم اثبات سهام(POS) انتقال دهند.

اکثر شرکت های فعال در حوزه NFT ها در حال حاضر دارایی های مربوط به اتریوم اثبات کار را غیر قانونی و دارایی های مربوط به الگوریتم اثبات سهام (POS)را قانونی و اصلی میدانند.

عملا شرکت ها پس از آپدیت اتریوم از شبکه جدید آن پیروی و پشتیبانی خواهند کرد و اتریوم قبلی را به رسمیت نمیشناسند.

بازار OPENSEA نیز اعلام کرد که از اتریوم ادغام شده پشتیبانی خواهد کرد و این کار باعث میشود تا افراد کاملا از شبکه قبلی چشم پوشی کنند.

آپدیت اتریوم

نتیجه گیری

با توجه به توضیحات مختصر در مقاله بالا اکنون میدانید که شبکه قبلی اتریوم دیگر از رقابت کنار رفته و افراد حمایت کننده از آن، باید با این مسئله کنار بیایند. افرادی که دارایی های NFT خود را بر روی شبکه اتریوم ثبت کرده اند، نگران نباشند زیرا این دارایی ها با الگوریتم جدید به هیچ مشکلی بر نخواهد خورد.

اما این نکته راهم مد نظر داشته باشید که بازار کریپتو کارنسی یک بازار نوپا بوده و بارها مورد هک قرار گرفته است. پس همیشه اطمینان کافی از بازارNFT ها و بازار کریپتو نداشته باشید و ریسک امنیت آنرا نیز در نظر بگیرید.

برای کسانی که میخواهند تازه واردNFT ها وارد شوند پیشنهاد میشود فعلا از معاملات و خرید و فروش های پر ریسک خودداری کرده و منتظر حل شدن مشکلات جزئی این شبکه باشند. همچنین شما میتوانید برای ورود به حوزه NFT ها با مشاورین و متخصصین حوزه NFT آکادمی مالی سودانه ارتباط برقرار کنید.

سوالات متداول

اتریوم چند الگوریتم دارد؟

الگوریتم اثبات کار ، الگوریتم اثبات سهام

بعد از آپدیت اتریوم چه اتفاقی برای الگوریتم آن افتاد؟

بعد از آپدیت اتریوم ، الگوریتم آن طور کلی تغییر پیدا کرد به طوری که از الگوریتم اثبات کار به الگوریتم اثبات سهام انتقال پیدا کرد و این یک پیشرفت بزرگ برای ارز اتریوم و هم برای بازار کریپتو محسوب میشود.

 

به این مقاله امتیاز بدهید
امتیاز کل: 0
تعداد شرکت کننده: 0
ارسال نظر