ارز دیجیتال هوش مصنوعی

۱۳ آبان ۱۴۰۲
زمان مطالعه: حدود 10 دقیقه
0 نظر
83 بازدید
ارز دیجیتال هوش مصنوعی

5 ارز دیجیتال هوش مصنوعی در سال 2023

امروزه اخبار و صحبت های بسیار زیادی در خصوص هوش مصنوعی و ترکیب آن با بلاکچین شنیده میشود. اما باتوجه به اینکه این دو حوزه کاملا با هم متفاوت هستند و همچنین جز حوزه های برتر و پیشرفته در آینده خواهند بود، قطعا ترکیب این دو به آسانی نخواهد بود. اما در سال های اخیر ارزهای دیجیتالی وجود داشته اند که سازنده آنها سعی بر ترکیب هوش مصنوعی با بلاکچین ارز مورد نظر دارد. اکثر اخبار موجود در بازار نیز از پلتفرم های پیشرفته هوش مصنوعی مثل CHATGPT  و OPENAI میباشد. در ادامه این مقاله به بررسی و معرفی جامع 5 ارز دیجیتال برتر این حوزه که ترکیب شده با هوش مصنوعی میباشد، میپردازیم.

معرفی ارز دیجیتال هوش مصنوعی

همان طور که در ابتدای این مقاله گفته شد، ارز دیجیتال هوش مصنوعی در سال جدید بسیار ترند شده اند و خیلی از مردم این روزها فقط دنبال نمونه ای از آنها هستند تا بتوانند بر روی آنها سرمایه گذاری کنند. زیرا این دو صنعت به تنهایی بسیار جذاب میباشند و وقتی که قرار بر ترکیب این دو باشد،واقعا آن توکن ها بسیار جذاب و وسوسه انگیز هستند.

ارز دیجیتال هوش مصنوعی با دیگر ارزها تفاوت های بسیاری دارد که مهم ترین آن این است که این نوع از ارزها دارای یک پلتفرم در حوزه AI یا هوش مصنوعی میباشند که به کاربران خود این امکان را میدهد که از برنامه های هوش مصنوعی نهایت استفاده را ببرند.

یکی از بهترین ویژگی ارز دیجیتال هوش مصنوعی این میباشد که با توجه به اینکه از هوش مصنوعی در ساخت آنها استفاده شده است، در مقابل حملات و خطرات بسیار امن تر از بقیه ارزها میباشد و امنیت این ارزها با توجه به هوش مصنوعی بسیار بالا رفته است. همچنین افراد میتوانند ارز دیجیتال هوش مصنوعی را در صرافی های متمرکز و غیر متمرکز که لیست شده اند، معامله کنند و نگرانی بابت این موضوع وجود ندارد.

یکی دیگر از ویژگی های احتمالی ارز دیجیتال هوش مصنوعی این است که در پلتفرم های مربوط به این توکن ها ، با استفاده از استراتژی های مختلف ، سعی میکنند در ازای همکاری و استفاده کاربران از این پلتفرم، به آنها توکن مخصوص خود را بصورت پاداش بدهند و این مورد هم خوب و هم بد میباشد. از جهتی با اخبار و اطلاع رسانی افراد بسیار زیادی وارد این پلتفرم ها میشوند و با آن آشنا میشوند و این باعث معروف شدن پروژه ها و ارز دیجیتال هوش مصنوعی میشود.

از جهتی با دریافت این پاداش ها و انتقال آنها به صرافی برای فروش از طرف کاربران، باعث ایجاد عرضه شده و قیمت این توکن ها کاهش پیدا میکند.

به هر حال، امروزه این ارزها جزو ترند ترین ها هستند و در ادامه به 5 ارز برتر این حوزه اشاره میکنیم.

ارز دیجیتال برتر هوش مصنوعی

1.اوشن پروتکل OCEAN

پروتکل اوشن یک پروتکل متن باز میباشد که به کاربران این امکان را میدهد که بصورت کاملا امن و بدون پیچیدگی، داده های خود را در پروتکل معامله کنند و از این راه کسب درآمد کنند. همچنین با توجه به ساختار این ارز، این امکان را به توسعه دهندگان داده است تا با استفاده از ویژگی های خفن و درجه یک پروتکل خود، برنامه های خود را بسازند. همانطور که گفته شد این پروتکل یک مارکت برای معاملات افراد و شرکت ها میباشد که امنیت داده های افراد را تضمین میکند و آنها میتوانند با خیال راحت داده های خود را معامله کنند.

بطور کاملا ساده میتوان گفت که کاربران این امکان را دارند که در این پروتکل دست به ایجاد قراردادهای هوشمند بزنند و شخص ثالث را از معاملات خود نیز حذف کنند. از مزیت های آن هم میتوان به مقیاس پذیری بالا، صرفه جویی در زمان و هزینه ، حفظ امنیت و حریم خصوصی آنها و شفافیت داده ها اشاره کرد.

اوشن پروتکل OCEAN

 2.نومرای Numeraire (NMR)

این توکن مربوط به پلتفرم نرم افزاری نومرای میباشد که بر بستر بلاکچین اتریوم ایجاد شده و تقریبا میتوان گفت کار آن شبیه به صندوق های پوشش دهنده ریسک میباشد. یکی از نکات جال این پلتفرم این میباشد که به افرادی که روند بازار را درست پیش بینی کنند، توکن NMR پاداش داده میشود و این امر باعث تشویق مردم برای پیش بینی و استفاده از این پلتفرم میشود و خود این کار یک نوع تبلیغات و گسترش پلتفرم در سرتاسر جهان میباشد. این پلتفرم کاملا رایگان بوده و در تمامی کشور ها میتوان از آن استفاده کرد.

بطور کلی این پلتفرم دو برنامه ارائه میدهد که در ادامه به آن میپردازیم.

1.برنامه Numerai Signals برنامه ای است که افراد میتوانند در آن ارزهای دیجیتال خود را تحلیل کرده و قیمت های پیشنهادی خود را داخل برنامه ثبت کنند. این پیش بینی ها توسط هوش مصنوعی در برنامه بررسی میشود و پس از تایید و درست بودن پیش بینی قیمت کاربران، به آنها توکن مخصوص برنامه یعنی nmr پاداش داده میشود.

2.برنامه تورنومنت tournament  برنامه ای است که کاربران به رقابت با هم میپردازند. در این پلتفرم افراد پیش بینی های خود را از قیمت دارایی های مختلف از جمله ارزهای دیجیتال انجام میدهند و فردی که بیشترین پیش بینی درست را داشته باشد با توجه به بررسی های هوش مصنوعی ، توکن nmr را به عنوان پاداش دریافت میکنند. این برنامه دو مزیت دارد؛ اولین مزیت آن این است که افراد معامله گر یک منبع درآمد خود ایجاد میکنند و دومین مزیت این میباشد که افراد سرمایه گذار میتوانند با بررسی و شناسایی افراد برتر و دنبال کردن آنها، معاملات خود را انجام دهند و به سود دهی برسند.

نومرای Numeraire (NMR)

3.سینگیولریتی نت SingularityNet (AGIX)

این پروتکل نیز مثل پروتکل اوشن، متن باز می باشد و متشکل از قراردادهای هوشمند متعددی میباشد که در کنار هم شبکه غیرمتمرکز خدماتی هوش مصنوعی را تشکیل داده اند. کسب درامد در این پروتکل به این گونه است که افراد توسعه دهنده میتوانند با جمع کردن سهام داران توکن های خود با استفاده از بلاک چین اتریوم بر روی این پروتکل ، با استفاده از خدمات هوش مصنوعی کسب درامد کنند.

هدف اصلی این پروتکل ،راحتی کاربران در جهت اشتراک گذاری و ادغام انواع الگوریتم های هوش مصنوعی با یکدیگر میباشد. این قابلیت منجر به تشکل یک بازار شده است که افراد میتوانند در آنجا هوش الگوریتم های مختلف و ترکیب شده خود را معامله کنند.

بطور کلی  پروتکل SingularityNET به توسعه دهندگان این امکان را میدهد که با استفاده از ابزارهای موجود در پروتکل،الگوریتم های هوش مصنوعی خود را با هم به تبادل بگزارند و یا در پلتفرم پیاده سازی کنند و از مزیت های هوش مصنوعی بهره ببرند.

سینگیولریتی نت SingularityNet (AGIX)

4.فچ Fetch.ai (FET)

این پروژه که با هدف رشد اقتصاد دیجیتالی وارد عرصه ارز دیجیتال هوش مصنوعی شده است، یک شبکه بلاکچین غیرمتمرکز با دسترسی باز( Open Access) میباشد. یکی از بهترین ویژگی های این پروژه نسبت به پروژه های قبلی این است که با استفاده از ابزاری که در اختیار کاربران قرار میگیرد، این امکان را به آنها میدهد که عامل های خود مختار را بسازند و با استفاده از این عامل های خود مختار برای بهینه سازی خانه های هوشمند،زنجیره تامین حمل و نقل و صنایع دیگر استفاده کنند.

در واقع ویژگی های منحصر بفرد این پروتکل، باعث شده تا همه افراد توسعه دهنده انگشت به دهان بمانند. افراد مختلف میتوانند با استفاده از خدمات داخل شبکه فچ، بدون اینکه نیازی به سیستم های متمرکز داشته باشند،تخصیص منابع را بطور دقیق انجام دهند.

از همه این ها که بگذریم، پروتکل فچ یک بستر مناسبی برای نوآوری های خفن در حوزه اقتصاد دیجیتال میباشد و در آینده امکان اینکه افراد توسعه دهنده بتوانند مدل های اقتصادی دیجیتالی بسیار پیشرفته خلق کنند ، بسیار زیاد است . این مدل های اقتصادی میتوانند در موارد مختلف مثل تسریع کارها، کاهش هزینه ها و بهینه سازی عملیات ایجاد شوند.

فچ Fetch.ai (FET)

5.دیپ برین Deepbrain Chain (DBC)

این پروتکل بر خلاف دیگر پروتکل های معرفی شده، در حوزه توان محاسباتی فعالیت میکند. درواقع دیپ برین یک پلتفرم معاملاتی میباشد که مبتنی بر بلاک چین و هوش مصنوعی است که امکان دسترسی با امنیت بالا و بصورت اختصاصی را به قابلیت های هوش مصنوعی برای کاربران را فراهم میکند.

با استفاده از این پلتفرم، شما میتوانید از سایر افراد حاضر در پلتفرم توان محاسباتی آنها را اجاره کرده و حتی بهای آن را با توکن اصلی پلتفرم (DBC) میتوانید پرداخت کنید.

یکی از ویژگی های این پلتفرم،کاهش هزینه های اجرای برنامه های هوش مصنوعی میباشد که بسیار جذاب است.  با اکتفا به این ویژگی منحصر بفرد، شرکت ها و سازمان های بزرگ برای توسعه بازی های خود ، شبیه سازی های تخصصی  و دارو سازی مدت زیادی است که از این پلتفرم استفاده میکنند.

همچنین این پلتفرم در حوزه امنیت بسیار دقیق و تخصصی پیشرفت کرده و تا جایی پیش رفته است که لایه حریم خصوصی آن ، این تضمین را به کاربران میدهد که تمامی داده ها واطلاعات آنها بصورت محرمانه باقی میماند و امنیت داده های افراد را کاملا تامین و تضمین میکنند.جالب تر اینجاست که بدانید همزمان با برقراری امنیت بر روی داده های کاربران، افراد میتوانند از مزایای دیگر پلتفرم استفاده کنند.

استفاده بیش از حد شرکت های بزرگ از پلتفرم جامع دیپ برین این نوید را به ما میدهد که در آینده ای نه چندان دور پیشرفت های عظیمی روی این پروژه اتفاق خواهد افتاد و این پلتفرم میتواند بهترین و جامع ترین ترکیب بلاکچین ، ماینینگ ، هوش مصنوعی باشد.

دیپ برین Deepbrain Chain (DBC)

نتیجه گیری

با توجه به اینکه امروزه بحث ترکیب هوش مصنوعی با بلاکچین بسیار داغ میباشد،افراد معروف نظرات مختلفی در  این خصوص مطرح کرده اند که یک دسته فکر میکنند این کار که هوش مصنوعی با بلاکچین ترکیب شود بسیار اشتباه است و یک عده هم معتقدند که این میتواند زمینه ساز پیشرفت فوق العاده این صنعت ها شود. در هر صورت این اتفاق افتاده است و با توجه به اینکه ریسک بسیار بالایی دارد، ممکن است به نتیجه نرسد. پس حتما ریسک نابودی آن را هم در نظر بگیرید. اما با توجه به پلتفرم های موجود که با ترکیب هوش مصنوعی و بلاکچین به وجود آمده اند ، میتوان به پیشرفت این حوزه امیدوار بود.

ارز دیجیتال هوش مصنوعی که به شما معرفی کردیم بسیار نوپا میباشند و برای سرمایه گذاری بر روی آنها حتما و حتما علم پرایس اکشن را نیز در نظر بگیرید و پس از بررسی جامع ارز دیجیتال هوش مصنوعی، میتوانید بهترین تصمیم را بگیرید.

سوالات متداول

تفاوت ارز هوش مصنوعی با ارز های معمولی چیست؟

ارز دیجیتال هوش مصنوعی با دیگر ارزها تفاوت های بسیاری دارد که مهم ترین آن این است که این نوع از ارزها دارای یک پلتفرم در حوزه AI یا هوش مصنوعی میباشند که به کاربران خود این امکان را میدهد که از برنامه های هوش مصنوعی نهایت استفاده را ببرند.

5 ارز دیجیتال برتر هوش مصنوعی چیست؟

ارز های زیادی وجود داره در این زمینه ولی برترین ارز های شامل OCEAN، NMR ،AGIX ،FET ،DBC می باشد.

 

به این مقاله امتیاز بدهید
امتیاز کل: 3
تعداد شرکت کننده: 1
ارسال نظر