نحوه نصب دستگاه های استخراج ارزهای دیجیتال

۱۳ آبان ۱۴۰۲
زمان مطالعه: حدود 7 دقیقه
0 نظر
232 بازدید
نحوه نصب دستگاه های استخراج ارزهای دیجیتال

نحوه نصب دستگاه های استخراج ارزهای دیجیتال

همانطور که میدانید امروزه افراد زیادی درگیر استخراج ارزهای دیجیتال مختلف با روش های مختلف می باشند. نحوه استخراج هم به این صورت می باشد که، نصب ماینر با استفاده از داده های تصادفی سعی می کنند که معادلات و مسئله های آن شبکه را حل کرده و پاداش خود را که ارز دیجیتال مورد نظر می باشد دریافت کنند. حال برای اینکه افراد شانس خود را برای دریافت پاداش بیشتر کنند و قدرت هش ریت خود را بالا ببرند ، نیاز به دستگاه های پیشرفته دارند. این دستگاه ها هزینه های بسیار بالایی داشته و همچنین نحوه راه اندازی آنها نیز بسیار دشوار می باشد.

در ادامه این مقاله به نحوه نصب ماینر می پردازیم:

با توجه به بلاکچین هر ارز دیجیتالی میتوان فهمید که آیا آن ارز دیجیتال قابل استخراج می باشد یا خیر؟ که امروزه رمز ارز های بسیار زیادی وجود دارند که توکن های خود را با استخراج به بازار عرضه می کنند.

همچنین با توجه به پیشرفت بازار ارزهای دیجیتال روز به روز استخراج ارزهای دیجیتال مختلف سخت میشود. برای مثال بیت کوین در چهار سال گذشته و الان نحوه استخراج آن کاملاً متفاوت است و سختی شبکه آن افزایش پیدا کرده است.

مراحل نصب ماینر

 قبل از توضیح مراحل نصب دستگاه ماینینگ این نکته را در نظر بگیرید که انتخاب ارز دیجیتال مناسب و یادگیری مراحل استخراج با توجه به شرایط کلی هر شخص می تواند کمک شایانی در سودآوری به شما بکند؟

 به طور کلی برای ماینینگ ارز های دیجیتال به ابزار و وسایل مختلفی نیاز دارید که در ادامه به آنها اشاره میکنیم:

نرم افزار ماینینگ : اکثر نرم‌افزارهای ماینینگ به صورت آنلاین خدمات می دهند و شرایط فوق العاده برای کاربران خود ایجاد کردند. مثلاً برای ارز دیجیتال اتریوم نرم افزار های بسیار زیادی وجود دارد که، در سیستم عامل های مختلف قادر به پاسخگویی و کار کردن می باشد. پیشنهاد می شود برای انتخاب نرم افزار مربوط به استخراج ارز دیجیتال مربوطه حتماً تجربه افراد حاضر در این حوزه را مد نظر قرار دهید. زیرا بعضی از این پلتفرم ها ممکن است قوانین سفت و سختی برای خود داشته باشند و پس از تحقیقات لازم برای پیدا کردن بهترین نرم افزار استخراج آن را انتخاب کرده و بر روی سیستم عامل خود نصب کنید.

سخت افزار ماینینگ  : در واقع می توان گفت مهم ترین بخش راه اندازی استخراج ارزهای دیجیتال انتخاب سخت افزار مورد نظر می باشد. افراد با توجه به شرایط خود و محدودیت هایی که در موقعیت مکانی خود وجود دارد باید سعی کنند بهترین دستگاه مورد نظر را برای خود انتخاب کند و پس از آن به فکر نصب و راه اندازی آن باشد.

کیف پول مخصوص ماینینگ  : پس از اینکه استخراج ارزهای دیجیتال انجام شد و پاداش خود را دریافت کردید باید دارایی های خود را به یک جای امن انتقال دهید و این می تواند کیف پول مخصوص ارزهای استخراج شده باشد که، هم به صورت نرم‌افزاری و هم به صورت سخت افزاری موجود میباشد. دارایی شما در کیف پول های امن نگهداری شده و هنگامی که تصمیم به فروش آنها می کنید می توانید آنها را به صرافی های مدنظر انتقال دهید. در نظر داشته باشید که کیف پولی که انتخاب می کنید باید امنیت دارایی های شما را فراهم کند.

نحوه نصب دستگاه های استخراج ارزهای دیجیتال

قسمت بعدی مراحل نصب ماینر را به صورت گام به گام توضیح می دهیم:

برد اصلی / Motherboard

اصلی ترین بخش یک کامپیوتر مادربرد یا برد اصلی آن می باشد که، کاربرد آن کنترل پردازشگر های مرکزی و ارتباط دادن این پردازشگر با سایر اجزای کامپیوتر می باشد و همچنین ابزاری مثل ، CPU، RAM و… ، بر روی آن قرار می گیرند.

بنابراین هنگام انتخاب دستگاه و اجزای آن باید یک مادربرد مناسب انتخاب کنید که با سایر اجزای دستگاه نیز همخوانی داشته باشد و کارت های گرافیکی که برای جای گذاری بر روی مادربرد خریداری شده است نیز باید با آن سازگار باشد.

واحد پردازش مرکزی  / CPU

می توان گفت یکی از مهم ترین قطعه یک کامپیوتر پردازش مرکزی آن یا همان CPU میباشد و وظیفه اصلی آن انجام محاسبات و اجرای برنامه های مختلف می باشد به دلیل اینکه GPU اصلی ترین بخش یک دستگاه استخراج می باشد. تهیه یک CPU آنچنان هزینه بر نیست و کامپیوتر هایی که CPU قوی دارند یکی از گزینه های مناسب می باشد و با مادربرد نیز باید همخوانی داشته باشد.

کارت حافظه / RAM

فضایی که دستگاه برای انجام کارها از آن استفاده می کند رم یا کارت حافظه می گویند. برای خرید یک کارت حافظه نباید زیاد هزینه کرد و مدل معمولی نیز کار را راه می اندازد. اما نکته حائز اهمیت این می باشد که، باید کارت حافظه با مادربرد خریداری شده سازگاری داشته باشد و مدل مادربرد اهمیت زیادی دارد.

نحوه نصب دستگاه های استخراج ارزهای دیجیتال

فضای ذخیره سازی  storage 

فضای ذخیره سازی همان هارد دیسک HHD یا SSD می باشد. اطلاعات مختلف در این دستگاه برای همیشه ذخیره می شود و در صورت نیاز به اطلاعات ذخیره شده در قسمت storage  میتوانید از آنها استفاده کنید. برای راه اندازی یک دستگاه ماینینگ نیاز به چند هارد میباشد که، شما میتوانید به دلخواه و با توجه به دستگاه و مادربرد خود نوع آن یعنی HHD  یا SSD  انتخاب کنید

واحد منبع تغذیه / PSU

واحد منبع تغذیه یکی از اجزای مهم دستگاه های استخراج می باشد، کار اصلی آن تامین برق مورد نیاز قطعات موجود در ریگ های ماینینگ میباشد. در برخی از این دستگاه های ماینینگ نیاز چند واحد منبع تغذیه می باشد. یکی از این عوامل تاثیرگذار در واحد منبع تغذیه کارت گرافیک GPU می باشد. با توجه به اینکه افراد از چند کارت گرافیک استفاده می کنند احتمال زیاد به چند واحد منبع تغذیه نیز نیاز دارند و اگر کمتر از آن استفاده شود عملکرد دستگاه ها پایین می آید و ممکن است دچار خرابی نیز شوند.

Riser Card GPU

قطعه بسیار مهم برای اتصال چند کارت گرافیک به مادربرد مورد نظر می باشد. به دلیل اینکه نمی توان چند کارت گرافیک را به یک مادربرد متصل کرد کار این قطعه این می باشد که، همزمان و به صورت غیرمستقیم کارت های گرافیک را به مادربرد وصل می کند و برای اتصال هر کارت گرافیک به یکی از این قطعات نیاز خواهید داشت و برای خرید آن باید به انواع کارت گرافیک و مادربرد مورد نظر دقت داشته باشید که  سازگاری داشته باشند.

نتیجه گیری

همانطور که در مقاله بالا توضیح داده شد کار استخراج ارزهای دیجیتال همچنان یکی از جذاب ترین راه های درآمدی می باشد و افراد زیادی را به خود جذب کرده است. با توجه به توضیح کامل قطعات مختلف یک دستگاه استخراج ارزهای دیجیتال هر فردی متناسب با شرایط کلی خود باید قطعات مد نظر خود را تهیه کرده و با مشورت کردن و کمک گرفتن از افراد ماهر در این حوزه دستگاه خود را راه اندازی کند در نظر داشته باشید که تمامی این کارها برای رسیدن به درآمد می باشد و اگر دقت کافی برای انتخاب ارز دیجیتال مورد نظر و دستگاه و حتی هزینه های مصرف شده نداشته باشیم ممکن است برآیند ما ضرر باشد.

همچنین شما میتوانید با برقراری تماس با آکادمی مالی سودانه با متخصصین حوزه ماینینگ نیز مشورت کنید و بهترین و بهینه ترین تصمیم را بگیرید.

سوالات متداول

وسایل استخراج ارز دیجیتال چیست؟

کیف پول مخصوص ماینینگ، سخت افزار ماینینگ ، نرم افزار ماینینگ

مراحل نصب ماینر چیست؟

واحد منبع تغذیه، فضای ذخیره سازی، کارت حافظه، واحد پردازش مرکزی ،برد اصلی

 

به این مقاله امتیاز بدهید
امتیاز کل: 0
تعداد شرکت کننده: 0
ارسال نظر