دوج کوین چیست؟ آموزش خرید دوج کوین صفر تا صد

۱۳ آبان ۱۴۰۲
زمان مطالعه: حدود 20 دقیقه
0 نظر
22 بازدید
دوج کوین چیست؟ آموزش خرید دوج کوین صفر تا صد

دوج کوین چیست؟ آموزش خرید دوج کوین

در بازار ارز های دییجیتال دوج کوین رمز ارزی بی هدف (شت کوین) بوده است، اما هم اکنون ارزشی بالای چند میلیارد دلاری پیدا کرده و در بازار کریپتو کارنسی در رده های بالا دیده می شود. امروزه سرمایه گذاران بزرگی از جمله ایلان ماسک از آن حمایت می کنند و برای بهبود آن برنامه ریزی کرده اند.

محبوبیت دوج کوین به دلیل رتبه بالای آن در بازار رمز ارزها و جایگاه قیمتی بسیار پایین آن، افرادی را برای ثروتمند شدن، مجاب به سرمایه گذاری می کند، اما توجه داشته باشید که همه محبوبیت دوج کوین به بحث سرمایه گذاری بر نمی گردد بلکه مردم این ارزدیجیتال را به خاطر خودش و پشتوانه هایش دوست دارند.

ثروت اصلی دوج کوین مردم عادی هستند که از همه قشر می باشند، اگر در شبکه اجتماعی ردیت سری بزنید خواهید دید که در زمان بروز رسانی مقاله دوج کوین 2.2میلیون عضو در آن فعالیت داشته اند، در صورتی که در زمان نوشتن مقاله های بزرگی همچون اتریوم، تعداد اعضا حدود 1میلیون بوده است.

به طور مثال کافی است عبارت دوج کوین (Dogecoin) را در تویتتر سرچ کنید تا ببینید که این ارز محبوب چگونه در قلب طرفدارانش جا دارد، به عبارت ساده تر بسیاری از افراد دوج کوین را به اصطلاح پول خودمانی یا پول فقرا می دانند، پولی که به عقیده طرفدارانش واقعا برای مردم است.

اگر شما هم مشتاق به سرمایه گذاری در این ارز شده اید و این سوال برایتان پیش آمده که دوج کوین از کجا آمده و چگونه می توان در آن سرمایه گذاری امن کرد، این مقاله برای شما نوشته شده است.

در ابتدا به پیدایش آن و نحوه کار دوج کوین و تاریخچه قیمت آن به طور مختصر می پردازیم.

داستان یک شوخی که جدی شد!

دوج کوین یک ارزدیجیتال مبنی بر بلاک چین است که در سال 2013 توسط افرادی به نام بیلی مارکوس و جکسون پالمر ساخته شد. دوج کوین به گفته این دو فقط برای شوخی ساخته شد بود، اما خیلی زود بین طرفدارانش محبوب شد.

دوج کوین به دلیل تراکنش های بسیار پایین و دلیل طنز آمیز آن مورد توجه کاربران فضای مجازی و بازار رمز ارز ها قرار گرفت، در شبکه های اجتماعی دوج کوین از پروژه های بسیار بزرگی مانند اتریوم هم محبوب تر است.

همچنین افرادی مانند مارک کوبان، ایلان ماسک و سایر افراد تاثیرگذار جهان علاقه خود را نسبت به دوج کوین ابزار کردند. به دلیل جامعه پویا، در میان کارآفرینان به دوج کوین توجه ویژه ای شده است.

ارز دیجیتال دوج کوین

دوج کوین چیست؟

دوج کوین با واحد اختصاری((DOGE)) به زبان ساده یک ارز دیجیتال و یک شبکه برای انتقال پول مانند بیتکوین است، اما این ارزدیجیتال تفاوت های زیادی با بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال دارد که مهم ترین آن در هدف اولیه این رمز ارز است.

در دسامبر 2013 قیمت هر واحد دوج کوین برای اولین بار به 1000 دلار رسید و از آنجا جهان دیدگاهی جدی به ارزهای دیجیتال پیدا کرد.

خالق دوج کوین، بیلی مارکوس که با نام مستعار شیبتوشی ناکاماتو ((Shebetoshi Nakamao))  شناخته میشود، این مرد با  اسمی طنز که برگرفته از خالق بیت کوین ساتوشی ناکاماتو میباشد شناخته می شود.

او بدون اهمیت دادن به بازاریابی یا پذیرش آن از طرف مردم، قصد داشت برای تفریح، یک سیستم پرداخت آنلاین دوستانه و خودمانی ایجاد کند.

ایده لوگوی دوج کوین، از نژاد سگ شیبا اینو ((Shiba Inu)) گرفته شده است. در واقع قبل از ایجاد دوج کوین، کلمه دوج و تصویر سگ شیبا اینو به عنوان میم ((MEME)) یا همان طنز اینترنتی شناخته شده بود و افراد برای نوشتن متن های خنده دار خود از این تصویر استفاده می کردند.

در ابتدا  دوج کوین با هدف خاصی ساخته نشده بود و در حقیقت این ارزدیجیتال اکنون در دسته ((میم کوین)) یا همان سکه های طنز گونه طبقه بندی می شود.

از جمله ارزهای دیگر این قسمت که میم کوین نامیده میشوند، می توان به شیبا اینو اشاره کرد.

((معمولا میم ها با تصویری یا ویدیویی جالب در فضای مجازی منتشر می شود که  از سمت کاربران مورد توجه قرار می گیرد و به سرعت پخش می شود و در نتیجه محتوایی خنده دار ایجاد می کنند. از میم ها برای اشاره کنایه آمیز و تولید محتوای طنز درباره اتفاقات مختلف استفاده می شود.))

دوج کوین یک نوع پول دیجیتال است که توسط توسعه‌دهندگانی ساخته شده است. این توسعه‌دهندگان برای ساخت دوج کوین از کد منبع یک نوع پول دیجیتال دیگر به نام لاکی کوین استفاده کردند. بنابراین، می‌توان گفت که دوج کوین از لاکی کوین “فورک” شده است، یعنی از کد منبع لاکی کوین الهام گرفته شده و برخی ویژگی‌های جدید به آن اضافه شده است. به عنوان مثال، دوج کوین از الگوریتمی با نام “Scrypt” استفاده می‌کند که برای استخراج دوج کوین مناسب است. اما لاکی کوین از الگوریتمی با نام “SHA-256” استفاده می‌کرد که برای استخراج دوج کوین مناسب نبود. به همین دلیل، توسعه‌دهندگان دوج کوین به الگوریتم جدیدی روی آوردند. به طور خلاصه، دوج کوین از کد منبع لاکی کوین الهام گرفته شده و برای ایجاد یک نوع پول دیجیتال جدید با ویژگی‌های جدید استفاده شده است.

لاکی کوین سیستم پاداش بلاک تصادفی داشت، یعنی پاداش ماینرها مانند بیت کوین و لایت کوین ثابت نبود و مشخص نبود که یک ماینر برای هر بلاک چقدر پاداش دریافت می کند. این عدد میتوانست بین صفر تا هزاران واحد باشد.

پالمر و مارکوس، دو بنیان گذار این پروژه برای اینکه این پروژه یک شوخی باقی بماند، ویژگی های تصادفی در لاکی کوین را در ارز دیجیتال خود پیاده کردند با این امید که تصادفی بودن ماینر ها، دوج کوین را آزرده کند و مانع استفاده این توکن به عنوان یک راهکار پرداخت بلند مدت شوند. هدف آنها به هیچ عنوان این نبوده است که یک ارزدیجیتال چند میلیارد دلاری بسازند و تنها می خواستند یک شوخی را وارد دنیا کریپتو کارنسی کنند.

به طور مثال بیت کوین و دوج کوین هم مبتنی بر اثبات کار (استخراج) هستند، با این تفاوت که در نهایت تنها 21 میلیون بیت کوین استخراج خواهد شد. اما درباره دوج کوین، برای ترویج استفاده از آن به عنوان روش پرداخت، محدودیت عرضه استخراج وجود ندارد و در نتیجه واحدهای آن به صورت نامحدود استخراج می شود.

مخالفان دوج کوین بر این باورند که نامحدود بودن درعرضه، این ارزدیجیتال را به یک ارز تورمی تبدیل کرده است اما نباید این نکته را فراموش کرد که تعداد واحدهایی که هر سال استخراج می شود محدود است و به این ترتیب این ارز دیجیتال نرخ تورم تقریبا ثابتی در هر سال دارد.

درست است که دوج کوین از شبکه لایت کوین فورک شده است و به همین دلیل، برای استخراج دوج کوین، ماینرها باید به شبکه لایت کوین متصل شوند و به استخراج بلوک‌های لایت کوین بپردازند. به عبارت دیگر، استخراج دوج کوین به شبکه لایت کوین وابسته است.

دوج کوین با تمام مشکلات فنی خود حامیان خیلی زیادی را در میان کاربران اینترنتی دارد. به طوری که محبوبیت این ارز از همان ابتدا مشخص بوده و درست یک ماه بعد از معرفی پروژه از وب سایت رسمی این رمز ارز بیش از یک میلیون بار بازدید شد.

این محبوبیت به درجه ای رسیده است که برخی طرفداران دوج کوین تمام لوازم شخصی و خانه خود را به لوگوی آن نگارین کرده اند.

ارز دیجیتال دوج کوین

دلایلی که این طرفداران را جذب این ارز کرده است عباتند از:

1_ نام و لوگوی بامزه: لوگوی جالب دوج کوین توجه هر کسی را به خود جلب می کند، در حقیقت خیلی از کارشناسان بر این باورند که در لوگوی این ارز نیروی محرکی وجود دارد که در نهایت باعث جذب هرچه بیشتر افراد به سمت این پروژه میشود و شاید به همین دلیل است که طرفداران این میم کوین، به آن لقب پول خودمانی را داده اند.

2_ کاربرد در خیریه و حمایت های مالی: اعضای جامعه دوج کوین بارها با جمع آوری کمک مالی برای اهداف خیریه و حمایتی، نام این پروژه را وارد سامانه رسانه های بزرگ کرده اند و همین موضوع به پایداری و رشد محبوبیت این پول خودمانی کمک ویژه ای کرده است.

3_ عرضه در زمان مناسب:

در سال ۲۰۱۳، زمانی که قیمت بیت کوین پس از رکورد شکنی‌های پیاپی در حال روند نزولی بود و در چین ممنوع اعلام شده بود، دوج کوین در شبکه اجتماعی ردیت معرفی شد و توجه افراد زیادی را به خود جلب کرد. در همان زمانی که بیت کوین نصف ارزش خود را از دست داده بود، دوج کوین وارد بازار شد و در یک روز بیش از ۴۵۰ درصد رشد کرد.

4_ کاربرد در پرداخت های کوچک: از این ارز به عنوان یک روش پرداختی ارزان و سریع یاد شده است.

5_ حمایت افراد مشهور جهان: یکی از عواملی که در سال های اخیر سهم مهمی در محبوبیت این رمز ارز داشته است، حمایت افراد مشهور و سلبریتی هایی است که در رسانه های خود به طور مدام حمایت خود را از این ارز دیجیتال اعلام می کردند. مهم ترین فرد، مدیر عامل تسلا که خود جزو افراد تاثیر گذار در حوزه رمز ارز ها می باشد ایلان ماسک است و از این دسته افراد می توان به اسنوب داگ،کای گرین و… اشاره نمود.

در حقیقت دوج کوین دارای دو ویژگی است که این دو ویژگی در ارزهای دیجیتال دیگر دیده نمی شود: 1_ داستان جذاب 2_ جامعه پویا

کارآفرینان و کسب و کارهای سراسر جهان هم مجذوب همین دو ویژگی جذاب شده اند، زیرا آنها به دنبال کسب و کاری میروند که جامعه ای پویا داشته باشد. این دو از اصلی ترین ارکان بازاریابی به شما می روند.

دوج کوین چگونه کار می کند؟

توسعه دهندگان دوج کوین برای توسعه این شبکه از کدهای یک شبکه به نام لاکی کوین استفاده کردند و به نوعی ارز دیجیتال را می توان فورکی از لاکی کوین دانست و خود لاکی هم فورکی از لایت کوین است.

در نتیجه شبکه های بیت کوین، لایت کوین و دوج کوین از نظر ساختاری و چگونگی کار، شباهت های زیادی به یکدیگر دارند.

به این موضوع توجه داشته باشید که دوج کوین از کد لایت کوین خلق شده و لایت کوین هم خود از کد بیت کوین به وجودآمده است، بنابراین نحوه کار هر سه یکی می باشد و فقط جنبه هایی مانند، زمان بلاک و عرضه کل متفاوت است.

ارز دیجیتال دوج کوین

بلاک چین در دوج کوین

دوج کوین مانند بیت کوین از فناوری بلاک چین در جهت حفظ تمرکز زدایی خود استفاده می کند. به زبانی ساده بلاک چین یک دفترچه یادداشت دیجیتال است که اطلاعات آن به طور غیرقابل تغییر بین همه توزیع می شود، بنابراین کسی نمی تواند صحبت چیزی که روی بلاک چین ثبت شده است را انکار کند، چون هرکس یک نسخه از آن را دارد.

اعضای شبکه دوج کوین که به آنها نود (Node) گفته می‌شود که شامل ماینرها میباشد، تاریخچه‌ تراکنش‌ها را پیش خود نگه می‌دارند و زمانی که کسی بخواهد با نرم‌افزار های کیف پول خود، مقداری دوج کوین به دیگری بفرستد، با ارسال درخواست خود در قالب تراکنش، نودها را با خبر می‌کند و نودها هم دفترچه‌های دیجیتالی‌شان را ورق می‌زنند و موجودی فرستنده را به دست می‌آورند تا از امکان‌پذیر بودن انجام این تراکنش اطمینان حاصل کنند.

دفترچه دیجیتالی نودها از برگه‌هایی تشکیل شده است که در بلاک چین، آنها را با نام بلاک (Block) می‌شناسیم و درون آن‌ها اطلاعات و داده‌ها قرار می‌گیرند. درصورتی‌ که تراکنش با قوانین شبکه مغایرتی نداشته باشد، معتبر شناخته می‌شود و همانند خط تولید یک کارخانه، منتظر واردشدن به مرحله بعدی، یعنی فرایند تأیید تراکنش می‌شود.

استخراج دوج (DOGE) به چه نحوی می باشد؟

دوج کوین همانند بیت کوین از فناوری بلاکچین به عنوان یک سیستم توزیع شده برای حفظ تمرکز و تأمین امنیت استفاده می‌کند. بلاکچین در واقع یک دفترچه یادداشت دیجیتال است که توسط شبکه کامپیوتری بسیاری از کامپیوترها تأیید شده و اطلاعات آن به طور غیرقابل تغییر و بدون وساطت بین همه شرکت‌کنندگان توزیع می‌شود. بنابراین هر شخص یک نسخه از دفترچه بلاکچین را دارد و هیچ‌کس نمی‌تواند اطلاعات روی آن را تغییر دهد یا رد کند، زیرا این تغییرات بلافاصله توسط بقیه شرکت‌کنندگان تشخیص داده می‌شود. به همین دلیل، بلاکچین به عنوان یکی از امن‌ترین فناوری‌ها برای انتقال و ذخیره‌سازی اطلاعات محسوب می‌شود.

اعضای شبکه دوج کوین که به آنها نود (Node) گفته می‌شود که شامل ماینرها میباشد، تاریخچه‌ تراکنش‌ها را پیش خود نگه می‌دارند و زمانی که کسی بخواهد با نرم‌افزار های کیف پول خود، مقداری دوج کوین به دیگری بفرستد، با ارسال درخواست خود در قالب تراکنش، نودها را با خبر می‌کند و نودها هم دفترچه‌های دیجیتالی‌شان را ورق می‌زنند و موجودی فرستنده را به دست می‌آورند تا از امکان‌پذیر بودن انجام این تراکنش اطمینان حاصل کنند.

درست است، هر نود در شبکه بلاک چین یک دفترچه دیجیتال دارد که شامل برگه‌هایی به نام بلاک (Block) می‌شود. هر بلاک حاوی اطلاعاتی از تراکنش‌هایی است که در آن بلاک صورت گرفته‌اند. این اطلاعات شامل اطلاعات مانند مبدا و مقصد تراکنش، مقدار ارز دیجیتال مبادله‌شده و تاریخ و زمان تراکنش است. در صورتی که یک تراکنش با قوانین شبکه مغایرتی نداشته باشد، برای تأیید به بلاک چین ارسال می‌شود و پس از تأیید توسط بقیه نودها، در بلاک بعدی به صورت دائمی ذخیره می‌شود. به این ترتیب، هر تراکنشی که در بلاک چین ثبت شده، به صورت غیرقابل تغییر و دائمی در شبکه ذخیره می‌شود و توسط هرکسی قابل دسترسی است.

وابستگی به لایت کوین

دوج کوین در استخراج خود از الگوریتم رمزنگاری Scrypt بهره می‌برد که نسبت به الگوریتم رمزنگاری SHA-256 (الگوریتم بیت کوین) مصرف برق ماینینگ را کاهش می‌دهد. اولین ارز دیجیتالی که از این الگوریتم استفاده کرد لایت کوین بود و این ارز دیجیتال اکنون برای فرآیند ماینینگ خود به شبکه لایت کوین وابسته است.

سال 2014 با کاهش قیمت دوج کوین، استخراج این ارز تا حد زیادی کاهش پیدا کرد و سرمایه گذاران آن نگران بودند که به این شبکه حمله 51 درصدی انجام شود. ( حمله 51 درصدی زمانی رخ می دهد که یک ماینر خرابکار بتواند بیش از 50% قدرت پردازش شبکه را به دست بیاورد، و با این کار او قادر است بلاک چین را به نفع خود دستکاری کند)

بنابراین این شبکه، به استخراج ترکیبی روی آورد و هم اکنون دوج کوین هم از قدرت پردازش شبکه لایت کوین استفاده می کند.

زمانی که کسی بخواهد دوج را استخراج کند باید ابتدا به سراغ استخراج لایت کوین برود و ماینرهای لایت کوین در هنگام استخراج علاوه بر لایت کوین واحدهای DOGE هم به دست می آورند.

ارز دیجیتال دوج کوین

عرضه نامحدود دوج کوین

در ابتدا عرضه دوج کوین با 100 میلیارد واحد شروع شد، اما در سال 2014 با شهرتی که در بازار رمز ارزها پیدا کرد توسعه دهنگان تصمیم گرفتند خاصیت ضد تورمی را از دوج کوین حذف کنند تا بتوانند به عنوان روش پرداخت بهتر کاربرد داشته باشد، در نتیجه بر خلاف بیتکوین که 21 میلیون واحد از آن استخراج خواهد شد، استخراج دوج (DOGE) به طور نامحدود ادامه دارد.

البته تعداد دوج کوینی که هر سال عرضه می شود محدود است، پاداش بلاک این شبکه 10,000 واحد دوج است و ثابت میماند.

با نامحدود کردن استخراج دوج کوین و قیمت پایین آن باعث شد که کارمزد تراکنش های این ارز دیجیتال بسیار پایین باشد. برای درک این موضوع فردی قصد دارد در شبکه اجتماعی ردیت به فرد دیگری 5 دلار هدیه بدهد، اگر این فرد بخواهد بیت کوین پرداخت کند، این مبلغ با قیمت 10 هزاردلاری بیت کوین، حدود 0.0004 BTC خواهد بود، ارسال کم به کارمزدهای شبکه بیت کوین معقول نیست؛  اما درباره دوج کوین، 5 دلار تعداد معقولی  DOGE است که ارسال آن کاملا انجام شدنی است.

در طی این سال ها توسعه دهندگان دوج کوین روند سودمندی را در جهت این فناوری در پیش نگرفته بودند و مدت ها گیت هاب آن به روزرسانی نشده است و بخش بزرگی از مدیریت دوج کوین را افراد داوطلب بر عهده گرفته بودند. افرادی همچون جکسون پالمر، بیلی مارکوس کسانی بودند که به کمک هم دوج کوین را ساخته بودند اما در ادامه از توسعه این ارز دیجیتال کنار کشیدند.

زمانی که پالمر با رشد وحشتناک دوج کوین در سال 2018 مواجه شد، در صفحه شخصی یوتیوب خود گفت، عاشق این رمز ارز است، اما افزایش قیمت و رشد شدید آن را حباب و طرح پامپ دانست، و گفت که برای ارزی که به مدت سه سال به روز رسانی نشده، چنین افزایش قیمتی منطقی نیست.

اما زمانی که فرد مشهوری همچون ایلان ماسک در سال 2021 از این ارز حمایت کردند، ورق برگشت و افراد زیادی جذب این پروژه شدند. با آغاز کار پروژه بنیادی دوج کوین، این ارز کار خود را دوباره آغاز کرد.

حال در فهرست مشاوران این پروژه نام ایلان ماسک و همچنین خالق اتریوم (ویتالیک بوترین) کارآفرینان افسانه ای، به چشم می خورد.

اما به این نکته توجه داشته باشید که این افراد هنوز نقشه راهی در جهت توسعه و آینده این ارز ارائه نداده اند، هنوز مشخص نیست که چه برنامه هایی برای بروزرسانی پروژه بنیادی دوج کوین تدارک دیده اند.

قیمت دوج کوین (DOGE)

اوایل تیرماه 99 هر واحد دوج کوین DOGE حدود 0.0023 دلارقیمت داشت که معادل با 50 تومان ایران بود. حال در بروزرسانی جدید اواخر شهریور ماه 1400 قیمت این ارز حدود 0.24 دلار که معادل 6800 تومان ایران می باشد. تقریبا قیمت این ارز در طی یک سال بالغ بر 10,000% رشد کرده است.

بر این اساس ارز دوج کوین جایگاه خوبی را در رتبه بندی ارزهای دیجیتال به دست آورده است. دوج کوین قیمت نسبتا پایینی دارد و یکی از مهم ترین عوامل اصلی آن: تولید دوج کوین نامحدود است، بدین معنا که تا ابد استخراج آن ادامه خواهد داشت.

بر خلاف ارزهایی مانند بیتکوین، اتریوم کلاسیک، سولانا، اتم و سایر ارزهای دیگر، برای این ارز هیچ گونه محدودیتی در تعداد واحدهای استخراج مشخص نشده است و استخراج آن می تواند تا ابد ادامه پیدا کند. در حالی که استخراج ارزی مانند بیت کوین 21 میلیون واحد است اما ارزی همچون دوج کوین حجمی معادل 131 میلیارد واحد را در گردش دارد.

منتقدان عرضه نا محدود بدون سقف این ارز را نقص بزرگی برای این پروژه می دانند و سرمایه گذاری بلند مدت را برای این ارز مناسب نمی بینند. اما نامحدود کردن این ارز جنبه مثبتی هم دارد؛ شبکه را برای تراکنش های کوچک کارآمدتر می کند، که می توان پرداخت های خرد، هدیه، انعام و امور خیریه از این طریق صورت گیرد.

در سال 2021 رشد چند صد هزار دلاری دوج کوین نشان داد که تعداد نامحدود این ارز همیشه به این معنا نمی باشد که سرمایه گذاران نمی توانند از این ارز سود ببرند، زیرا دوج کوین از قدیمی های بازار ارزهای دیجیتال است و فراز و فرودهای زیادی در نمودار قیمت آن دیده می شود.

رابطه ایلان ماسک با دوج چیست؟

از 2 آوریل 2019 تا کنون ایلان ماسک به طور مرتب در توییتر و برنامه های تلویزیونی به دوج کوین اشاره کرده است که بیشتر به جنبه های مثبت آن اشاره کرده است، بدین ترتیب که قیمت این ارز دیجیتال هر بار با توییت ایلان ماسک، این کارآفرین افسانه ای، چند ده درصد در یک روز نوسان کرده است، پس از ایلان ماسک، کارآفرینان و سلبریتی های مشهور دیگری هم به حمایت از دوج کوین پیوستند.

ارز دیجیتال دوج کوین

خرید دوج کوین

دوج کوین را می توانید از طریق صرافی های ایرانی و خارجی خریداری نمایید:

1_ خرید دوج کوین در صرافی ایرانی:

زمانی که شما عبارت خرید دوج کوین را در گوگل سرچ کنید با ده ها صرافی ارز دیجیتال ایرانی مواجه می شوید. شما عزیزان همواره می توانید در صرافی های معتبری مانند نوبیتکس و والکس و… که از امکانات بالایی همچون: سرعت نقدشوندگی بالا و پشتیبانی دائمی برخوردار می باشد استفاده کنید.

پس از بررسی و اعتبار سنجی آن صرافی همچون: بررسی آدرس ، شماره تلفن، بخش درباره ما ، وبلاگ و سابقه فعالیت صرافی که از مهم ترین بخش های هر صرافی می باشند، میتوانید بهترین صرافی ارز دیجیتال را انتخاب کنید، همیشه باید در انتخاب صرافی ها دقت داشته باشید.

پس از تائید صرافی مورد نظر می توانید اقدامات لازم را در جهت ثبت نام انجام داده و بعد از واریز سرمایه مورد نظر، مقدار دوج کوین مورد نظرتان را خریداری کنید.

توجه داشته باشید در هنگام پیدا کردن صرافی ایرانی به دام کلاه برداران این حوضه نیوفتید.

2_ خرید دوج کوین در صرافی خارجی:

خوشبختانه به دلیل وسعت بازار رمز ارزها، بیشتر صرافی های ایرانی از این ارز پشتیبانی می کنند و اگر قصد دارید فقط بر این ارز سرمایه گذاری کنید، صرافی های ایرانی گزینه مناسبی می باشند.

با این حال گاهی پیش می آید بعضی از سایت های ایرانی دوج کوین را در فهرست ارزهای خود قرار نداده باشند و یا نقدینگی پایین و یا بهای تمام شده بالا برای خرید در آنها مانع انتخاب این صرافی ها شود. در این صورت شما می توانید از گزینه خرید از صرافی های خارجی استفاده کنید.

شما می توانید با خرید تتر از صرافی های ایرانی و تبدیل آن به دوج در صرافی های مطرح خارجی ارزهای دیجیتال مانند صرافی بایینس که یکی از بهترین صرافی ها در این حوزه میباشد، خرید دوج کوین تان را تکمیل کنید اما به دلیل تحریم های صورت گرفته گزینه بعدی میتواند صرافی بای بیت باشد، که هم از نظر کارایی و هم کارمزد معاملات بسیار مناسب میباشد.

توجه داشته باشید به دلیل تحریم های بین المللی علیه ایران، صرافی های خارجی، کاربران ساکن ایران را از فعالیت در حوضه رمزارز ها منع کرده اند و خطر مسدود شدن و یا بلوکه شدن دارایی در این صرافی های خارجی کم نیست. بنابراین معامله گران می بایست  با آی پی ثابت خارج از ایران وارد این صرافی ها بشوند تا بتوانند در صرافی های بین المللی مانند بایینس، بای بیت، کوکوین، کوینکس و … ارز مورد نظر خود را خریداری کرده و معامله کنند.

نتیجه گیری

حال پس از مطالعه این مقاله و با آگاهی کامل از این ارز می تواند تصمیمات مهمی در روند سرمایه گذاری خود بگیرید.

حال پس از مطالعه این مقاله و با آگاهی کامل از این ارز می تواند تصمیمات مهمی در روند سرمایه گذاری خود بگیرید.

در این مقاله با تاریخچه دوج کوین و مالکان این ارز آشنا شدید و افرادی همچون ایلان ماسک و بنیان گذار اتریوم (ویتالیک بوترین) که کارآفرینان این پروژه جذاب می باشند را شناختید.

تاریخچه قیمتی این ارز می تواند در روند سرمایه گذاری شما تاثیر گذار بوده و  تصمیمات شما را در مورد سرمایه گذاری بر روی دوج کوین تحت تاثیر قرار دهد.

همچنین شما همراهان همیشگی آکادمی مالی سودانه می توانید برای سرمایه گذاری در بازارهای مالی، با مشاوران حرفه ای آکادمی مالی سودانه در تماس باشید.

سوالات متداول

دوج کوین چیست؟

دوج کوین با واحد اختصاری(DOGE) به زبان ساده یک ارز دیجیتال و یک شبکه برای انتقال پول مانند بیت کوین است.

دوج کوین را می توانید از چه طریق خریداری کرد؟

خرید دوج کوین در صرافی ایرانی و خرید دوج کوین در صرافی خارجی

به این مقاله امتیاز بدهید
امتیاز کل: 0
تعداد شرکت کننده: 0
ارسال نظر