چگونه می توانیم اتریوم را استخراج کنیم؟

۱۳ آبان ۱۴۰۲
زمان مطالعه: حدود 13 دقیقه
0 نظر
158 بازدید
چگونه می توانیم اتریوم را استخراج کنیم؟

چگونه می توانیم اتریوم را استخراج کنیم؟

اتریوم یکی از مهم ترین ارزهای بازار کریپتوکارنسی و همچنین دومین ارز برتر این حوزه می باشد. بسیاری از کسانی که در حوزه استخراج فعالیت دارند استخراج اتریوم را یک منبع درآمد مهم و معتبر می دانند. اگر شما می خواهید بدانید که این کار به چه صورت انجام می شود تا آخر این مقاله همراه ما باشید صفر تا صد استخراج اتریوم را برای شما توضیح خواهیم داد.

اتریوم چیست؟

اول از همه باید تعریف جامعی از اتریوم داشته باشیم. ویتالیک بوترین در سن ۱۷ سالگی با بیت کوین آشنا شد و از آن زمان بر روی مجله بیت کوین شروع به نوشتن کرد و پیشنهاد هایی برای بهبود شبکه بلاکچین آن داد. اما با تصمیمات این شخص مخالفت شد و او تصمیم گرفت که ارزی به نام اتریوم را بسازد و در سال ۲۰۱۵ به بازار معرفی کند.

استخراج چیست؟

به طور کلی فرایند حل کردن معادلات و مسئله های پیچیده ریاضی استخراج می گویند. ماینر ها کسانی هستند که وقت و قدرت پردازش سخت افزار های خود را برای حل کردن این مسئله ها به کار میبرند و در ازای آن پاداش دریافت می کند.

همانطور که میدانید الگوریتم استخراج اتریوم اثبات کار می باشد که بر اساس همین تراکنش های اتریوم را تایید می کند. همچنین این ماینر ها مسئول ایجاد بلاک های جدید و همچنین توکن ها در فرایند هستند و همانطور که گفته شد با توجه به فعالیتی که انجام می دهند پاداش دریافت می کنند.

الگوریتم اثبات کار به کاربران اجازه می‌دهد که از منبع اطلاعاتی یکسان با کاربران دیگر استفاده کند و این اطمینان را حاصل می کند که تمامی اشخاص حاضر در شبکه از یک منبع کاملاً یکسان استفاده کنند.

هدف از این الگوریتم اثبات کار این می باشد که، حتی اگر شخصی از شبکه خارج شد ضرری به کل سیستم وارد نشود. برای اولین بار از این الگوریتم اجماع در بیت کوین استفاده شده اما کاربرد آن به بیت کوین محدود نمی‌شود و ارزهای دیگر را نیز در بر می‌گیرد.

چرا لازم است اتریوم استخراج شود؟

با توجه به اینکه تراکنش هایی که در شبکه اتریوم انجام می شود لازم است که بلاک چین تخصصی آن فضای کافی برای ذخیره سازی تراکنش ها داشته باشد. این امر توسط ماینر ها انجام می‌شود و بلاک های جدید را به بلاک چین اضافه میکند و در کل وظیفه یک ماینر این میباشد که مطمئن شود هیچ تراکنشی به اشتباه چند بار انجام نشود و هیچ خطایی در شبکه بلاکچین صورت نگیرد.

هر وقت که یک ماینر بتواند یکی از مسئله ها را حل کند بلاک مربوط به بلاک چین را اضافه کرده و در ازای آن پاداش خود را دریافت می کنند. پس اهداف کلی استخراج اتریوم به سه دسته تقسیم می شود اولی تاییدیه بر تراکنش های صحیح و جلوگیری از چند بار انجام شدن یک تراکنش دومی حل مسائل و معادلات و اضافه کردن بلاک های جدید و ایجاد فضای ذخیره برای تراکنش های جدید و سومی دریافت پاداش توسط ماینر ها با حل کردن معادلات و اضافه شدن کوین جدید به شبکه بلاک چین می باشد.

ماینر به چه کسی میگویند؟ و دستگاه ماینر چیست؟

ماینر شخصی می باشد که توان پردازشی کامپیوتر خود را برای ثبت تراکنش های جدید و همچنین حل معادلات و ثبت تراکنش ها در اختیار یک شبکه بلاک چین قرار می دهند و هدف از انجام این کار دریافت پاداش از شبکه می باشد که نوعی درآمد محسوب می شود.

اما سوال اینجاست که آیا میشود با پردازنده های گرافیکی کامپیوتر های خانگی هم این کار را انجام داد؟

جواب این سوال خیر می باشد، زیرا این کار در واقع با کمک ریگ های بزرگ استخراج که متشکل از چندین کارت های گرافیکی مثل GPU که بسیار قدرتمند هستند انجام می شود.

چگونه می توانیم اتریوم را استخراج کنیم؟

چه کسی می‌تواند ماینر اتریوم شود؟

از نظر سختی و پیچیدگی کار هر شخصی با معلومات ابتدایی می تواند ماینر اتریوم باشد، زیرا به دانش فنی زیادی احتیاج ندارد. پس هر کسی بتواند ریگ های استخراج را راه اندازی بکند می تواند اتریوم را استخراج کند.

چطور اتریوم استخراج کنیم؟

به طور کلی سه روش برای استخراج اتریوم وجود دارد.

  • استخراج انفرادی
  • عضویت در استخر استخراج
  • عضو شدن در سرویس‌های ابری استخراج

راه‌اندازی مزرعه ماینینگ اتریوم به صورت انفرادی

به طور کلی برای ماین کردن اتریوم نیاز به دستگاه ها و ریگ های استخراج قوی داریم که وظیفه آن ها همان طور که گفته شد حل معادلات و دریافت پاداش می باشد، برای راه اندازی این دستگاه ها نیاز به یک سری موارد هست.

  داشتن فضای مناسب برای ماینینگ

  • امکانات تهویه

  • اینترنت پایدار

  • برق پایدار و ارزان قیمت

  • یک یا چند ریگ استخراج

با توجه به مصرف برق این کار به صورت فردی زیاد به صرفه نیست و همیشه ایده های خوبی برای کسب درآمد از این حوزه نمی باشد، به علت اینکه فضای آن رقابتی می باشد. باید زودتر از بقیه مسئله های شبکه را حل کنید و این رقابت اصلاً و ابداً آسان نیست وقتی تنهایی به جنگ هزاران هزار ماینر بسیار قوی می روی احتمال برنده شدن شما بسیار پایین است و به همین دلیل ماینر هایی که به صورت انفرادی کار می کنند ، بعد از مدتی پشیمان می شوند.

عضویت در یک استخر استخراج

با توجه به توضیحات قبلی اکنون پاسخ این سوال را بطور دقیق میدانید. امروزه با توجه به سختی شبکه و پیچیدگی معادلات شبکه ، استخراج اتریوم به صورت انفرادی بسیار سخت است و برای حل این مشکل استخر های استخراج به وجود آمده اند که افراد میتوانند با به اشتراک گذاشتن توان پردازشی  دستگاه های خود به یک توان پردازشی جامع و پرقدرت دست پیدا کنند و شروع به ماینینگ ارز اتریوم کنند. شبکه اتریوم در ازای استخراج هر بلاک، به افراد 2 نوع پاداش اهدا میکند. یکی پاداش اضافه کردن کوین جدید به شبکه اتریوم و دیگری کارمزد معاملات انجام شده بر روی شبکه میباشد.

عضویت در سرویس‌های استخراج ابری

یک راه دیگر برای استخراج اتریوم بدون استفاده از دستگاه ماینینگ و دردسرهای آن پرداخت پول و اجاره دستگاه های ماینر به دیگران است که یکی از سرویس های استخراج ابری می باشد.

به طور کلی این سرویس در استخراج ابری به صورت یک مزرعه ماینینگ بزرگ میباشد و این امکان را به افراد می‌دهد با پرداخت پول، شریکی در مزارع استخراج باشند و هزینه‌های آن را پرداخت کنند و در ازای آن پاداش دریافت کنند و این کار نیاز به علم و دانش فنی ندارد.

نکات مهم قبل از انتخاب استخر استخراج

در حال حاضر تعدادی استخر استخراج در شبکه بلاک چین اتریوم فعالیت می کنند و ویژگی‌های بسیار خاصی دارند ولی تنها شرط آن این است که هر ماینر فقط و فقط در یک استخر می تواند عضو شود پس بنابراین زمانی که میخواهیم تصمیم نهایی خود را برای عضویت در یکی از این استخرها بگیریم باید به طور کلی آن را بررسی کرده و هنگام انتخاب به مشکل نیفتیم .

در ادامه به چند عامل مهم برای انتخاب استخر بهتر برای سرمایه گذاری می پردازیم.

چگونه می توانیم اتریوم را استخراج کنیم؟

بزرگی استخر

میزان افرادی که در یک استخر باز میباشند عموما وسعت آن استخر را بیان می‌کند و هر چقدر تعداد این افراد زیاد باشد و دستگاه هایی که قدرت پردازش زیادی داشته باشند اون استخر بزرگ تر و همچنین شانس بیشتری برای حل کردن معاملات و دریافت پاداش دارد. اما این استخر ها ، یک عدد بسیار بزرگ دارند و آن هم این میباشد که با توجه به اینکه تعداد افراد عضو شده در این استخر زیاد باشد هر پاداشی که به دست می آورند تقسیم بر تعداد افراد بسیار زیاد می شود که مبلغ بسیار ناچیزی می شود.

روش پرداخت ارز در استخر

یکی دیگر از نکات مهم که باید به آن توجه کرد این می باشد که حداقل میزان برداشت در آن استخر چقدر می باشد اگر حداقل میزان برداشت ارز بسیار بالا باشد، این باعث می شود که مدت زمان زیادی طول بکشد تا آن ارز استخراج شود و این امر صبر بسیار زیادی می طلبد ،برای برداشت سود یا تغییر استخر اصولاً وقت زیادی می برد.

کارمزد استخر

همانطور که می‌دانید استخرهای استخراج نیز مانند هر مراکز خدماتی دیگری کارمزد هایی دارد و با توجه به این کارمزد ها درآمد خود را تعیین می کند. ما باید هنگام عضویت در این استخرها میزان کارمزد استخر را بررسی بکنیم عموما این کارمزد بین ۱ تا ۳ درصد می باشد . بهتر است در این بازار دنبال استخر هایی با کارمزد نزدیک به صفر نباشید زیرا امکان کلاهبرداری بودن آن بسیار زیاد است.

چگونه می توانیم اتریوم را استخراج کنیم؟

مشکلات استخراج اتریوم چیست؟

استخراج ارزهای دیجیتال از جمله اتریوم و بیت کوین علاوه بر سوده بودن آن ، مشکلات زیادی را به همراه دارند که باید هر شخصی که خواهان ورود به حوزه ماینینگ میباشد از آن اطلاعات کافی داشته باشد. در ادامه به چند مورد از انها اشاره میکنیم.

هزینه‌های زیاد برق و دستگاه استخراج

همانطور که میدانید استخراج اتریوم همانند دیگر ارزهای دیجیتال نیازمند انرژی برق می باشد این ارز تقریباً مصرف برق بسیار بالایی دارد. هر چه دستگاه قوی‌تر باشد برق بسیار زیادی مصرف میکند و یکی از عیب های آن همین می باشد که هزینه آن بسیار بالا می باشد.

یکی دیگر از مشکلات هزینه خرید دستگاه های استخراج اتریوم میباشد، که اصلاً ارزان نیستند و با پیشرفت تکنولوژی این دستگاه ها روز به روز قویتر شده و دستگاه قدیمی دیگر به درد نمیخورد همچنین هزینه‌های استخراج نیست روز به روز افزایش پیدا خواهد کرد.

خطر حمله‌ی هکرها به دارایی شما

با توجه به اینکه در چند سال اخیر بسیاری از شرکتها و موسسات بزرگ و همچنین ارزهای دیجیتال بسیار قوی و پشتوانه قوی نشدند می توانیم بگوییم که امروزه تمامی ارزهای دیجیتال از جمله اتریوم با خطر هک شدن مواجه هستند.

بطور کلی هکر ها همیشه قوی ظاهر شدند و پروژه هایی را از بین بردند که حتی فکرش هم برای هر کسی سخت است. برای همین اگر از سیستم و دارایی های خود مراقبت نکنید امکان هک شدن شما وجود دارد.

تمرکز زدایی

هدف اصلی پیدایش ارزهای دیجیتال مالکیت پول دیجیتال و خارج کردن قدرت و حاکمیت مدیریت پول از دست منابعی مانند بانک های بزرگ میباشد. با مرور زمان و زیاد شدن افرادی که دست به استخراج بیت کوین میزنند، بر تولید کنندگان دستگاه ها واجب شد ، دستگاه های بسیار پیشرفته تر برای استخراج جراحی کنند.

البته تکنولوژی مربوط به این دستگاه ها مختص چند شرکت بزرگ می باشد. بانک اتریوم با استفاده از ریگ های ماینینگ کمتر در معرض خطر هک شدن میباشد، اما همچنان این امکان وجود دارد که شبکه اتریوم هک شود.

آیا استخراج اتریوم به صرفه است؟

در لحظه انتشار این مقاله،با توجه به اینکه آپدیت شبکه اتریوم انجام شده است، آمار نشان میدهد که اکثر ماینر ها دیگر اتریوم را ماین نمیکنند و به سمت ارز های جذاب دیگر از جمله اتریوم کلاسیک رفته اند که تعداد توکن محدودی برای استخراج دارند.

چگونه می توانیم اتریوم را استخراج کنیم؟

استخراج اتریوم تا کی ادامه دارد؟ 

تا زمانی که به شبکه بلاکچینی با الگوریتم اثبات کار برای ارز اتریوم وجود داشته باشد، استخراج ادامه خواهد داشت .اما این قانون که سالانه فقط ۱۸ میلیون اتریوم استخراج می شود برای جلوگیری از تورم موجود در این ارز وجود دارد. یعنی هر ۱۴ ثانیه فقط ۲ عدد اتریوم استخراج می شود و بیشتر از آن امکان پذیر نمی باشد.

استخراج اتریوم ۲.۰ چگونه است؟

آپدیت شبکه اتریوم دیگر استخراج نمی شود همانطور که گفته شد الگوریتم حاکم بر این آپدیت اثبات سهام می‌باشد که اجازه استخراج را نمی دهد.

آیا استخراج اتریوم در ایران قانونی است؟

طبق قوانین دولتی استخراج ارزهای دیجیتال از جمله بیت کوین و اتریوم باید با اخذ مجوز استخراج از مرکز مربوطه انجام شود و در غیر این صورت غیر قانونی میباشد. در برخی از شهرهای کشور محدودیت هایی برای استخراج رمز ارز ها وجود دارد.

آیا استخراج اتریوم رایگان امکان‌پذیر است؟

همانطور که می دانید هیچ چیز رایگان و سوده وجود ندارد و برای ماین کردن اتریوم بدون پرداخت هزینه در عوض از شما هزینه اینترنت و وقت بسیار زیاد که هزینه سنگین می باشد، به طور خودکار صرف میشود. همچنین این کار از پردازش کامپیوتر و یا موبایل شما انجام شده و باعث تضعیف قطعات سخت‌افزاری آن میشود.

بهترین نرم‌افزارهای استخراج اتریوم

نرم افزار های بسیار زیادی برای استخراج اتریوم وجود دارد و تا زمانی که از آنها استفاده نکرده اید نمی توانید برای آنها رتبه بندی قائل شوید زیرا تقریبا می توان گفت کارکرد آنها یکسان است اما با توجه به تجربه کاربرانی که از این نرم افزار ها استفاده کردند تعدادی از این نرم افزار ها خوب را در ادامه به آن می پردازیم.

نرم‌افزار ETHminer

اولین نرم‌افزار همانطور که از نامش پیداست فقط برای ماین کردن اتریوم طراحی شده و از سیستم‌عامل‌های ویندوز لینوکس و مک پشتیبانی می کند برای دانلود کردن این نرم‌افزار باید توجه داشته باشیم که با توجه به سیستم عامل خود نرم افزار مربوط به آن را دانلود کنیم. این نرم افزار اجازه استخراج ارزهای دیجیتال دیگر مثل متاورس، اتر یوم کلاسیک، اکسپرس و… راه میدهد.

نرم‌افزار CGMiner

این نرم افزار در سال ۲۰۱۱ منتشر شده ولی همچنان یکی از نرم افزارهای محبوب و پرکاربرد استخراج است و یکی از دلایل محبوبیت آن سازگاری این نرم افزار با سه سخت افزار gpu, fpga, asic است. یکی دیگر از مزایای این نرم افزار اندازه گیری هش ریت دلخواه با تأخیر نزدیک به صفر و همچنین شناسایی فوق قوی بلاک های جدید می باشد این نرم افزار برای سیستم عامل های ویندوز لینوکس و مکس  وجود دارد.

نرم افزار BitMinter

نرم افزار بیت ماینر که یکی از بهترین نرم افزار ها می باشد و امکانات فوق العاده ای از جمله واسط گرافیکی بسیار واضح و سرعت بسیار بالای اتصال به استخرهای ماینینگ میدهد. نرم افزار نیز مانند نرم افزار قبلی در سال ۲۰۱۱وارد بازار شده است ، یکی از پر سابقه ترین نرم افزار های ماین در حوزه استخراج رمز ارزها می باشد و تا امروز بیش از ۵۰۰ هزار حساب کاربری داخل پلتفرم آن ثبت شده است ، همچنین با اکثر سیستم عامل ها از جمله ویندوز مک و لینوکس همخوانی دارد و نکته قابل توجه این است که این نرم افزار بر اساس جاوا طراحی شده است و نیاز به نصب ندارد.

چگونه می توانیم اتریوم را استخراج کنیم؟

نتیجه گیری

با توجه به هزینه هایی که استخراج کردن ارزهای دیجیتال دارد باید تمامی عوامل را بررسی کرد و اگر هزینه اولیه در اولین فرصت و سریعترین زمان بازگشت ، می‌توان گفت که سوده می باشد . اگر می خواهید دستگاه های ماینینگ بهتری هم را خریداری بکنید باید تمامی جوانب از جمله هزینه های مصرف انرژی و هزینه دستگاه ها و همچنین برآمد سودی که قرار است دستگاهها به شما بدهند را بررسی بکنید. علاوه بر آن شما میتوانید با متخصصین حوزه ماینینگ ارزهای دیجیتال آکادمی مالی سودانه ارتباط برقرار کرده و مشاوره تخصصی داشته باشید.

برای اطلاع بیشتر از تمامی داده های شبکه بلاکچین ارز اتریوم میتوانید به سایت کوین مارکت کپ مراجعه کنید.

سایت کوین مارکت کپ : https://coinmarketcap.com/currencies/ethereum/

و اما بعد از آپدیت شبکه اتریوم و انتقال ان از الگوریتم اثبات کار(POW) به الگوریتم اثبات سهام (POS)، اتفاقاتی رخ داده است که در مقاله بعدی به آن میپردازیم.

سوالات متداول

انواع روش های استخراج اتریوم چیست؟

استخراج انفرادی ،عضویت در استخر استخراج ،عضو شدن در سرویس‌های ابری استخراج

استخراج اتریوم 2 چگونه است؟

شبکه اتریوم دیگر استخراج نمی شود ، الگوریتم حاکم بر این آپدیت اثبات سهام می‌باشد که اجازه استخراج را نمی دهد .

 

به این مقاله امتیاز بدهید
امتیاز کل: 0
تعداد شرکت کننده: 0
ارسال نظر