پیش بینی تغییرات شاخص کل در بازار سهام امروز 16 آبان

۱۶ آبان ۱۴۰۲
زمان مطالعه: حدود 2 دقیقه
0 نظر
46 بازدید
source image اقتصاد نیوز
پیش بینی تغییرات شاخص کل در بازار سهام امروز 16 آبان خلاصه خبر: بورسی‌ها در روز سه‌شنبه با رشد شاخص‌های بازار سهام برای سومین روز متوالی رو به معاملات می‌روند. در روز دوشنبه، شاخص کل به 14,143 واحد رسیده و شاخص کل هم‌وزن به 5,918 واحد افزایش یافته است. همچنین شاخص کل فرابورس 151 واحد بالا رفته و شاخص هم وزن فرابورس 5,340 واحدی رشد داشته است.

در بورس، شرکت‌های توسعه صنایع بهشهر، تولیدی کاشی تکسرام و سرامیک‌های صنعتی اردکان بیشترین افزایش قیمت را داشتند، در حالی که در فرابورس، شرکت‌های صنایع فولاد آلیاژی یزد، مواد اولیه دارویی البرز بالک و صنعتی و معدنی شمال شرق شاهرود بیشترین افزایش قیمت را داشتند.

در مقابل، نمادهای دروز، سفار و ختراک در بورس بیشترین کاهش قیمت را داشتند و در فرابورس، شرکت بیمه معلم، شیر پاستوریزه پگاه آذربایجان شرقی و سرمایه گذاری مسکن شمال غرب بیشترین کاهش قیمت را نشان دادند.

در معاملات روز سه‌شنبه، 81 نماد با صف خرید و 43 نماد با صف فروش مواجه بودند. ارزش صف‌های خرید با افزایش 57 درصدی به 230 میلیارد تومان رسید و ارزش صف‌های فروش نیز کاهش 20 درصدی داشت و به 391 میلیارد تومان رسید.

معاملات دیروز با رشد شاخص‌ها آغاز شد و تا پایان به رشد ادامه یافت. شاخص کل برای سومین روز متوالی رشد کرده و شاخص هم وزن نیز مسیر مشابه را پیش گرفته است. در مجموع، در سه روز اخیر، شاخص کل بیش از 60,000 واحد رشد داشته و شاخص هم وزن در مجموع 24,587 واحد رشد داشته است.

همچنین، تغییر مالکیت حقوقی به حقیقی در بازار مثبت بود و 96 میلیارد تومان به بازار وارد شد. نمادهای بالبر، بوعلی، ذوب، خاهن و بمپنا بیشترین ورود سرمایه را نشان دادند.

ارزش معاملات خرد سهام نیز رشد کرده و با افزایش 4 درصدی به 4,155 میلیارد تومان رسید.

رشد بازار و ورود سرمایه در شرایطی رخ داده که تعیین نرخ خوراک پتروشیمی‌ها و سوخت صنایع منتشر شده است. این خبرها به نظر می‌رسد نقش مهمی در رشد بازار ایفا کرده‌اند. ورود سرمایه حقیقی در معاملات دیروز نیز نشان از تداوم صعود بورس برای چهارمین روز دارد.