رویکرد (Approach) بالا به پایین در کریپتوکارنسی چیست؟

۱۳ آبان ۱۴۰۲
زمان مطالعه: حدود 7 دقیقه
0 نظر
121 بازدید
رویکرد (Approach) بالا به پایین در کریپتوکارنسی چیست؟

کاربرد رویکرد بالا به پایین چیست؟

از زمانی که بیت کوین به وجود آمد و تکنولوژی بلاک چین به دنیا معرفی شد، پروژه های مختلفی پدید آمدند و دنیای ارزهای دیجیتال را ساختند. به احتمال زیاد بار ها نام های زیادی در رابطه با این حوزه به گوشتان رسیده است و از سود های بزرگی که نصیب سرمایه گذاران ارزها و پروژه های مختلف شده است شگفت زده شده باشید؛ اما هنگامی که قدم در دنیای کریپتو کارنسی میگذارید با انبوهی از پروژه های مختلف مواجه می شوید که ممکن است شما را سردرگم کنند.

آشنایی با پروژه ها و انتخاب بهترین پروژه‌ای که بازخورد مناسبی برای شما داشته نیاز به صرف زمان و کسب دانش و مهارت بالایی است. بنابراین شما به رویکردی نیازمند هستید که بهترین فرصت ها را به شما نشان دهد و اطلاعات دسته اول این حوزه را به شما انتقال دهد.

رویکرد بالا به پایین

در این روش ابتدا باید دید کلی تری به صنعت کریپتو داشته باشید و به جای بررسی یک پروژه خاص، یک گام به عقب برداشته و آینده تمام پروژه ها و صنعت کریپتوکارنسی را مورد بررسی قرار دهید.

در این تمایل شما می خواهید آینده و جایگاه رمزارز ها را مورد بررسی قرار دهید پس باید به بررسی بزرگترین چالش ها و موانعی که این حوزه پیش رو دارد، و راه حل ها و نوآوری هایی که در تلاش برای حل مشکلات و تسهیل ساختار پروژه ها هستند، بپردازید. در این روش به جای بررسی تنها قیمت پروژه ها و آینده بازار خرید و فروش این ارز ها، به بررسی کل صنعت کریپتو و جایگاه و کاربردی که در آینده دارند می پردازید.

در رویکرد(Approach) بالا به پایین قبل از هرچیز سعی می کنیم اصولی که پروژه ها دارند را پیدا کنیم و پس از در نظر گرفتن یک اصل بزرگ و پایه آن را تقسیم به چند اصل کوچک تر می کنیم و نهایتا به بررسی پروژه هایی که با این اصل ها در ارتباط هستند می پردازیم.

در واقع این اصول راهنمای ما در انتخاب پروژه ها است زیرا ما اینطور فکر می کنیم که اگر یک اصل درست باشد و به نتیجه برسد، پروژه های مرتبط با آن ها و ادعاهایی که داشته‌اند نیز درست خواهند بود. همیشه به این نکته توجه داشته باشید که اولویت با این اصول هست و پس از آن ادعاهای پروژه ها اهمیت پیدا می کنند.

این گرایش ممکن است دشواری بیشتری نسبت به سایر رویکرد ها برای تحقیق در رابطه با پروژه های کریپتویی داشته باشد.

رویکرد پایین به بالا

اگر شما هم به تحقیق و سرمایه گذاری در بازار ارزهای دیجیتال پرداخته باشید به احتمال زیاد از رویکرد(Approach) پایین به بالا (The Down-to-Top Method) بدون آنکه نام آن را بدانید از گرایش پایین به بالا استفاده کرده‌اید.

تمایل پایین به بالا، گستره وسیع تر و استفاده راحت تری دارد و اکثر افراد، سرمایه گذاران خرد و نهنگ ها از این روش استفاده می کنند.

این موضوع پارامترهای متفاوتی را مانند ارزش کل پروژه، فعالیت کیف پول ها و نهنگ ها، پست های توییتری، تحلیل آنچین، عملکرد صرافی های بزرگ مانند بایننس و … را مورد بررسی قرار می دهد. این ممکن است در کوتاه مدت و موقعیت های خاص، بازخورد خوبی به همراه داشته باشد اما در طولانی مدت چندان پایدار نیست. در اصل روش کار این گونه است که هدف خاصی ندارد و به صورت کورکورانه ترکیبات مختلفی را آزمایش می کند که در نهایت به مورد صحیح دست پیدا کند.

این گرایش را می توان با بخت آزمایی مقایسه کرد زیرا کارایی آن چندان مشخص نیست و به مقدار زیاد متاثر از شانس است.

این روش مانند اکثر روش های معمولی که مورد استفاده قرار می گیرند تا حدودی سطحی هستند و تنها پاسخگوی شما در کوتاه مدت هستند. بنابراین شما نیازمند به رویکردی مطمئن با بازدهی بالا در بازه های بلندتر هستید.

رویکرد بالا به پایین چیست

چگونه از رویکرد بالا به پائین استفاده کنیم؟

استفاده از این گرایش در بازه های طولانی مدت جواب می دهد و عیار آن با گذر زمان مشخص می شود. گفتیم در این رویکرد ارز دیجیتال سعی می کنیم جایگاه صنعت کریپتو را پیش بینی کنیم پس مرحله اول این است که با انگیزه بالا به تحقیق در مورد دنیای غیرمتمرکز بپردازید و ببینید که چه کاربردهایی را می تواند داشته باشد و چگونه می تواند ساختار جامعه را تغییر دهد.

قدم اول (بسیار مطالعه داشته باشید)

این رویکرد ارز دیجیتال ملزم به این است که شما این صنعت را درک کنید؛ با آن زندگی کنید و از آن تنفس کنید. بنابراین باید اساس بلاک چین را بفهمید و اطلاعات لازم را در رابطه با فناوری هایی که در این حوزه به کار رفته است و پروژه ها و ارزهای مختلفی که با آن کار می کنند را کسب کنید. ما در وبسایت سودانه در تلاش هستیم تا با انتشار مقالات کاربردی، اطلاعات بروز و بنیاد آن ها را به شما انتقال دهیم.

در ابتدای کار ممکن است حجم بالای اطلاعات و مبانی‌ که در رابطه با کریپتو و بلاکچین وجود دارد شما را بهراساند. علاوه بر اینکه مباحث فنی که رمزارز ها با آن سروکار دارند زیاد است، این مطالب با یکدیگر پیوستگی دارند و زمانی که بخواهید از یک مبحث سر در بیارید ابتدا باید مطالب دیگری را متوجه شوید.

اما نباید جا بزنید زیرا این اطلاعات پیچیدگی بالایی ندارند و با کمی تلاش و انگیزه می توانید به سطح مطلوبی از دانش دست پیدا کنید؛ اما فراموش نکنید که به هیچ عنوان نباید این حوزه را دست کم بگیرید و زمان کمی را به آن اختصاص دهید.

نگران این نباشید که تمامی پروژه ها را بررسی نکرده اید، تعداد پروژه هایی که در این صنعت وجود دارد و در حال اضافه شدن هستند آنقدر زیاد است که شما نمی توانید حتی نام تمام آن ها حفظ کنید. شما نیاز ندارید در تعداد بالایی از پروژه های مختلف سرمایه گذاری کنید زیرا پروژه هایی که آینده دار، کمیاب هستند. این افراد مبتدی و بی اطلاع هستند که سعی می کنند در پروژه های مختلف زیاد سرمایه گذاری کنند.

مباحث فنی اولیه را درک کنید.

در بیشتر مهارت ها و رشته ها به هنرجو و کارآموز این مطلب دائما گفته می شود که مطالب پایه و مقدماتی را جدی بگیرند تا در مراحل بالا تر کمبودی نداشته باشند و با سرعت بالایی در حوزه خود متخصص شوند.

مباحثی که نیاز دارید برای درک فناوری بلاک چین و رمزنگاری آن ها سردر بیاورید شامل برنامه نویسی، ریاضیات و رمزنگاری هستند.

رویکرد بالا به پایین چیست

برای هر چیزی آماده باشید

خوش بینی چیز خوبی است اما نباید جلوی واقع بینی شما را بگیرد. سعی داشته باشید که احتمال هر چیزی را بدهید و قوه تخیل خود را محدود نگه ندارید. شما نمی توانید همه چیز را تحت کنترل داشته باشید؛ اگر انعطاف لازم را نداشته باشید، تحرکات بازار شما را غافلگیر کرده و ضربه های سختی به شما وارد می کند.

سعی کنید آینده را غیرقابل پیش بینی ببینید. شما می توانید با مراجعه به مقاله قوی سیاه سودانه انعطاف لازم برای تصمیم گیری در مورد آینده را به دست آورید و از دارایی های خود محافظت کنید.

نتیجه گیری

دنیای کریپتوکارنسی بسیار جذاب است و می تواند فرصت های خوبی را برای سرمایه گذاری داشته باشد و یا حتی به منبع اصلی برای درآمد شما تبدیل شود. برای ورود و موفقیت حتما رویکرد مناسبی را در پیش داشته باشید و از بروز بودن و کسب اطلاعات لازم غافل نشوید؛ علاوه بر این حتما کنترل و مدیریت ریسک را بیاموزید زیرا سرمایه گذاری کار پر ریسکی است و این کار را چه در بانک سپرده گذاری کنید و چه در بازار سرمایه گذاری کنید با ریسک مواجه هستید.

سوالات متداول

چگونه از رویکرد بالا به پائین استفاده کنیم؟

استفاده از این رویکرد در بازه های طولانی مدت جواب می دهد و عیار آن با گذر زمان مشخص می شود.

رویکرد پایین به بالا چیست؟

رویکرد پایین به بالا، گستره وسیع تر و استفاده راحت تری دارد و اکثر افراد، سرمایه گذاران خرد و نهنگ ها از این روش استفاده می کنند.

به این مقاله امتیاز بدهید
امتیاز کل: 0
تعداد شرکت کننده: 0
ارسال نظر