فارم ارزهای دیجیتال

۱۳ آبان ۱۴۰۲
زمان مطالعه: حدود 7 دقیقه
0 نظر
158 بازدید
فارم ارزهای دیجیتال

فارم ارزهای دیجیتال

 امروزه افراد زیادی وارد بازار پر نوسان ارزهای دیجیتال شده اند و هدف همه آنها کسب سود زیاد و موفقیت در این بازار میباشد. یکی از بهترین، به صرفه ترین و کم ریسک ترین راه های کسب درآمد از این بازار ، حوزه ماینینگ میباشد. در طول سال های اخیر افراد بسیار زیادی وارد این حوزه شده اند و این امر باعث شده تا درآمد در این قسمت بسیار دشوار و رقابتی شود. یعنی افراد برای بدست آوردن درآمد زیاد باید دست به رقابت از جمله پیشرفته کردن دستگاه های خود بکنند.

همچنین جذابیت این حوزه باعث شده تا افرادی که فقط به معامله در بازار ارزهای دیجیتال میپرداختند، امروزه تعداد زیادی از آنها هم کنار معاملات خود دست به استخراج ارزهای دیجیتال مختلف بزنند.

همانطور که میدانید در ابتدای پیدایش بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال ، استخراج آنها بسیار ساده و آسان بود و حتی امکان استخراج با کامپیوترهای شخصی و دستگاه های ماینینگ معمولی نیز بود.

اما امروزه با توجه به سختی شبکه بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال و همچنین رقابتی بودن حوزه استخراج ، باعث سخت شدن استخراج ارزهای دیجیتال شده است و دیگر استخراج ارزهای دیجیتال با کامپیوتر های شخصی و دستگاه های معمولی امکان پذیر نیست و باید برای استخراج دستگاه های پیشرفته ای مثل دستگاه های ASIC تهیه و راه اندازی کرد.

در زمان نوشتن این مقاله سختی شبکه بیت کوین به قدری بالا رفته است که حتی اگر دستگاه های پیشرفته ماینینگ را هم داشته باشیم، استخراج به صورت انفرادی اصلا به صرفه نیست و حتی میتوان گفت بسیار دشوار و ناممکن شده است. اما چه کاری باید کرد؟ در ادامه این مقاله به راهکارهای استخراج ارزهای دیجیتال از جمله بیت کوین میپردازیم.

یکی از راه های به درآمد رسیدن ، پیوستن به استخر های استخراج میباشد. شما با این کار توان محاسباتی دستگاه های خود را با بقیه افراد به اشتراک میگذارید و با توجه به بالا رفتن قدرت محاسباتی استخر مورد نظر، شانس شما برای حل معادلات شبکه و اضافه کردن بلاک جدید به شبکه بلاک چین ارز دیجیتال مد نظر بیشتر شده و در نهایت پاداش بیشتری دریافت میکنید.

یکی دیگر از این راه ها، استخراج ارزهای دیجیتال به صورت فارم یا مزرعه میباشد.

شرکت های بزرگ و پیشرفته که علاقه مند به حوزه ماینینگ هستند، با تهیه تعداد زیادی دستگاه در یک مکان بسیار بزرگ دست به استخراج ارزهای دیجیتال مختلف از جمله بیت کوین میزنند که به این مکان مزرعه استخراج ارزهای دیجیتال میگویند.

به طور ساده مزرعه ارزهای دیجیتال به تعداد بسیار زیادی از ماینر ها با پردازنده فوق العاده قدرتمند گفته میشود که در یک مکان مشخص با هم عمل استخراج را انجام میدهند. این مزراع از کوچکترین و بزرگترین آنها در کشور های مختلف در حال کار کردن و استخراج کردن میباشند.

فارم ارزهای دیجیتال

حداقل تعداد دستگاه های ماینینگ برای راه اندازی مزرعه استخراج

به طور کلی هیچ استاندارد مشخصی برای تعداد دستگاه ها وجود ندارد. همانطور که در ابتدا گفته شد با هر چند تعداد دستگاه می توان مزرعه استخراج ارزهای دیجیتال را تاسیس کرد. همچنین در خصوص توان پردازشی دستگاه های ماینر نیز محدودیت و استاندارد خاصی وجود ندارد و از هر نوع دستگاه ماینینگ با توان های پردازشی مختلف می توان در مزرعه استخراج استفاده کرد.

نکته قابل توجه این میباشد که اگر تعداد دستگاه ها و تمام پردازشی آنها در یک مزرعه استخراج کم باشد به تنهایی نمی توانند دست به استخراج ارزهای دیجیتال مختلف از جمله بیت کوین بزنند و باید جز یک استخر بزرگ استخراج شوند. اما اگر دستگاه های پر توان از جمله ایسیک را به تعداد زیاد تهیه کرده که توان پردازشی بسیار بالا را دارند، می توان گفت که نیازی به پیوستن به استخر استخراج ندارند چون توان پردازشی آنها بالا میباشد.

هرچقدر تعداد دستگاه ها و توان پردازشی آنها بیشتر باشد شانس حل کردن معادلات شبکه بلاک چین ارز مورد نظر زیاد می باشد و پاداش بیشتری دریافت می کند. با توجه به هزینه هایی که راه اندازی مزرعه استخراج با دستگاه های پیشرفته دارد، افراد عادی توانایی راه اندازی آن را ندارند و شرکت ها و موسسات بزرگ دست به این عمل بسیار سخت با هزینه بسیار بالا می زنند. در ادامه به چند مزرعه استخراج بزرگ جهان اشاره می‌کنیم.

بزرگترین و قوی ترین مزرعه های استخراج در جهان

نکته حائز اهمیت انتخاب بهترین و بزرگترین مزرعه استخراج ارزهای دیجیتال این میباشد. که ملاک بزرگترین مزرعه، تعداد دستگاه های ماینر نمی باشد بلکه توان پردازشی دستگاه ها برای ما مهم است، یعنی هرچه توان پردازشی هر مزرعه بیشتر باشد رتبه آن در بین مزرعه های استخراج در جهان بالا است. توان پردازشی همان هش ریت می باشد.

مزرعه استخراج ارز دالیان (DALYAN)

یکی از بزرگترین و فعال ترین و پیشرفته ترین مزرعه های استخراج ارزهای دیجیتال دالیان میباشد. این مزرعه توانسته در سال های اخیر در حوزه ماینینگ مزرعه های دیگر را به چالش بسیار جدی روبرو کند. تمامی فعالان این حوزه می‌دانند که دالیان یکی از برترین و قویترین فعالان حوزه استخراج ارزهای دیجیتال می باشد.

با توجه به توان پردازشی این مزرعه بیت کوین حدوداً می توان گفت ماهانه  ۷۵۰ الی ۸۰۰ بیت کوین استخراج می کند که در نوع خود باور نکردنی است. این شرکت توانسته تا به امروز حدوداً چند درصد از تمام بیت کوین های استخراج شده در شبکه را به نام خودش ثبت کند و این یک رکورد واقعاً حیرت انگیز است و نشانگر قدرت مند بودن مزرعه آن می باشد.

فارم ارزهای دیجیتال

فارم جنسیس (GENESIS)

یکی دیگر از بزرگترین و بهترین و پیشرفته ترین مزرعه های استخراج مربوط به شرکت جنسیس میباشد. این شرکت که در کشور ایسلند قرار دارد با توجه به موقعیت آب و هوایی سرد و خنک باعث شده تا مصرف برق سیستم های خنک کننده دستگاه های ماینر تقریبا نزدیک به صفر باشد و هزینه مصرفی برق آنها نسبت به کشورهای دیگر بسیار پایین تر است. شرکت جنسیس باتوجه به مزرعه استخراج ای که دارد جزوه شرکت های پر مصرف برق کشور ایسلند می باشد.

از فعالیت این شرکت تقریباً ۱۲ سال میگذرد و اتریوم اولین ارز تخصصی استخراج شده در این شرکت می باشد. اما امروزه ارزهای دیگری از جمله بیت کوین و آلت کوین های دارای الگوریتم اثبات کار را استخراج میکند. بر اساس آخرین اطلاعاتی که از این شرکت منتشر شده است در حال حاضر هش ریت مزرعه آنها هزار گیگاهرتز می باشد که معمولاً در سال های آینده انتظار رشد بسیار زیادی را داریم.

فارم ارز دیجیتال بیت مین (BITMAIN)

یکی دیگر از بهترین مزارع استخراج ارزهای دیجیتال بیت مین نام دارد. این شرکت کار خود را از سال 2013 شروع کرده است و جزو اولین ها میباشد. این شرکت بجز مزرعه استخراج در حوزه های دیگری از جمله هوش مصنوعی فعالیت بسیار زیادی دارد و پیشرفت بسزایی در این حوزه داشته است.

جالب تر اینجاست که بدانید این شرکت علاوه بر مزرعه بیت کوین، دستگاه های مخصوص ماینینگ ارزهای دیجیتال را تولید و به بازار عرضه میکند.

نتیجه گیری

با توجه به اطلاعات مقاله اکنون این نکته را میدانیم که حوزه ماینینگ ارزهای دیجیتال روز به روز در حال پیشرفت میباشد و استخراج انفرادی معنایی ندارد. چندین مزرعه استخراج ارزهای دیجیتال از جمله بیت کوین در سرتاسر جهان وجود دارد.

دانستیم که مزرعه هایی که بتوانند هزینه مصرف انرژی خود را کاهش دهند ، سود بیشتری میکنند. در انتها این نکته را مد نظر داسته باشید که بازار ارزهای دیجیتال بسیار نوپا میباشد و ریسک های خاص خودش را دارد.

برای ورود به حوزه ماینینگ و پیوستن به استخرهای استخراج شما میتوانید با مشاوران مربوطه آکادمی مالی سودانه ارتباط برقرار کنید.

سوالات متداول

مزرعه استخراج چیست؟

شرکت های بزرگ و پیشرفته که علاقه مند به حوزه ماینینگ هستند، با تهیه تعداد زیادی دستگاه در یک مکان بسیار بزرگ دست به استخراج ارزهای دیجیتال مختلف از جمله بیت کوین میزنند که به این مکان مزرعه استخراج ارزهای دیجیتال میگویند.

آیا افراد عادی توان ایجاد مزرعه استخراج را دارند؟

خیر، زیرا به صرفه نیست و اکثرا شرکت ها و موسسات بزرگ این کار را انجام میدهند.

 

به این مقاله امتیاز بدهید
امتیاز کل: 0
تعداد شرکت کننده: 0
ارسال نظر