چگونه در 3 گام ساده در بورس سرمایه گذاری کنم؟

۱۳ آبان ۱۴۰۲
زمان مطالعه: حدود 3 دقیقه
0 نظر
271 بازدید
چگونه در 3 گام ساده در بورس سرمایه گذاری کنم؟

چگونه در 3 گام ساده در بورس سرمایه گذاری کنم؟

شروع فعالیت در بازار بورس برای کسانی که فردی آشنا و مسلط به بورس را سراغ ندارند، کمی سخت است. چرا که بورس را خوب نمیشناسند و به دلیل عدم داشتن اطلاعات کافی ممکن است برای شروع سرمایه گذاری بورس با شک و تردید مواجه شوند. در این مطلب سعی میکنیم با استفاده از یک مثال، شکل مناسب آغاز فعالیت در بورس را به شما معرفی کنیم.

شباهت بازار بورس و آزمون رانندگی

افراد بسیار زیادی و یا حتی خود شما گواهینامه رانندگی دارید و به خاطر می آورید برای دریافت گواهینامه، چه مراحل و چه آموزشاتی را طی کردید. سرمایه گذاری بورس هم همینطور میباشد. یادگیری بورس شامل مراحلی است که بدون گذراندن این مراحل نمیتوان فعالیت و سرمایه گذاری بورس را آغاز کرد. این مراحل را میتوان در سه گام شرح داد:

۱- آئین نامه راهنمایی و رانندگی، مفاهیم و اصطلاحات بورس

قبل از شروع رانندگی اصلی و دریافت گواهینامه شما باید با قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی آشنا باشید، که این قوانین و مقررات تحت عنوان آیین نامه می باشد. برای آموزش بورس هم در ابتدا باید آیین نامه آن را فرا بگیرید.

یعنی تا حدودی به مفاهیم و اصطلاحات مقدماتی و مهم بورس مسلط شوید، که این کار را میتوانید از طریق مطالعه کتاب و یا دیدن فیلم های آموزشی انجام دهید. یادگیری مفاهیم ابتدایی بورس بیشتر از 3 ساعت وقت شما را نمی گیرد و مفاهیم و اصطلاحات پیشرفته تر را میتوانید در مراحل بعدی آموزش و سرمایه گذاری یاد بگیرید.

۲- آموزش عملی رانندگی و بورس، هر دو در کنار مربیان حرفه‌ای

در مرحله بعدی که آموزش عملی رانندگی یا همان تعلیم رانندگی میباشد، شما در کنار یک مربی حرفه ای و کاربلد نشسته و در محیطی کنترل شده به یادگیری مراحل عملی رانندگی می پردازید. برای سرمایه گذاری در بازار سهام هم نیاز است تا پس از فراگیری مفاهیم و مقدمات بورس، تحت نظر یک استاد حرفه ای به فعالیت بپردازید. این استاد هم آموزش شما را تکمیل میکند و هم خطاهای احتمالی شما را شناسایی و اصلاح میکند تا شما را از انجام مجدد آنها بازدارد.

پس از طی کردن این مرحله شما میتوانید به تنهایی شروع به سرمایه گذاری بورس کنید. توجه داشته باشید که بدون مربی هم میتوانید رانندگی یاد بگیرید، اما هم زمان بیشتری می طلبد و هم خطرناک است و احتمال تصادف را افزایش می دهد. در بحث سرمایه گذاری بورس هم اگر بدون استاد پیش بروید ممکن است زمان زیادی را صرف این کار کنید و یا متحمل ضررهای سنگینی شوید.

چگونه در سه گام ساده در بورس سرمایه گذاری کنم؟

۳- حالا نوبت تنهایی رانندگی کردن است!

اکنون وقت آن رسیده است که به تنهایی شروع به سرمایه گذاری بورس کنید. در این مرحله با استفاده از آموزش هایی که دیده اید و نکاتی که از مربی خود یاد گرفته اید، شروع به سرمایه گذاری بورس کنید.

در مراحل ابتدایی شاید مانند یک راننده تازه کار شرایطتان دشوار باشد، اما پس از گذشت زمان و افزایش تجربه مانند یک راننده حرفه ای که بدون فکر و صرف انرژی کارهایش را انجام می دهد، شما هم میتوانید به راحتی و با موفقیت سرمایه گذاری بورس خود را پیش ببرید.

برای ثبت نام و شروع معاملات خود در بازار بورس ایران نیازمند احراز هویت در سامانه سجام می باشد.

سوالات متداول

مراحل یادگیری سرمایه گذاری در بورس چگونه است؟

مفاهیم و اصطلاحات بورس ،آموزش عملی ، تنهایی سرمایه گذاری کردن.

برای شروع فعالیت در بورس ایران باید چه کاری انجام داد؟

برای ثبت نام و شروع معاملات خود در بازار بورس ایران نیازمند احراز هویت در سامانه سجام می باشد.

به این مقاله امتیاز بدهید
امتیاز کل: 0
تعداد شرکت کننده: 0
ارسال نظر
ad logo
CHART
چارت حرفه ای

مقالات مرتبط

پربازده ترین زمان های معامله بورس ایران حدود 9 ماه قبل

پربازده ترین زمان های معامله بورس ایران