بهترین دستگاه های ماینینگ بیت کوین

۱۳ آبان ۱۴۰۲
زمان مطالعه: حدود 9 دقیقه
0 نظر
236 بازدید
بهترین دستگاه های ماینینگ بیت کوین

بررسی انتخاب بهترین دستگاه ماینینگ بیت کوین

در این مقاله سعی میکنیم تمامی جوانب تاثیر گذار برای خرید دستگاه ماینینگ بیت کوین را باهم بررسی کنیم پس تا آخر این مقاله همراه ما باشید.

معیار انتخاب دستگاه‌های استخراج بیت کوین

معیارهای مختلفی از جمله میزان انرژی مصرفی دستگاه ها قیمت آنها و قدرت ۸ دستگاه برای خرید دستگاه وجود دارد که باید در نظر گرفته شود در ادامه به تمامی این جوانب می پردازیم.

نرخ هش دستگاه‌های استخراج بیت کوین

با توجه به این که حل کردن معادلات و مسئله های شبکه بیت کوین بسیار پیچیده می باشد این که چه سخت افزاری خریداری می کنید که این معادلات را حل کند بسیار مهم است یکی از این معیار ها برای خرید دستگاه قدرت هش دستگاه میباشد.

به تعداد محاسبات و معادلات ریاضی که دستگاه استخراج در یک ثانیه انجام میدهد هشت ریت می گویند و هرچه این تعداد معادلات انجام شده بیشتر باشد. نرخ هش ریت بالا رفته و شانس برای رسیدن به جواب اصلی معادلات و مسئله ها برای بلاک بیت کوین بیشتر میشود.

هر بلاک در شبکه بلاک چین بیت کوین تعداد مشخصاتی دارد که عدد آن را کامل کرده و باعث می شود که کسی که آن را کامل کرده پاداش بلاک را دریافت کند.

همه کسانی که در این حوزه فعالیت می کنند به دنبال این هستند که تابع هش را پیدا کنند این تابع پیش بینی نمی شود و در نتیجه هر چقدر دستگاه بتواند در یک ثانیه تعداد زیادی از اعداد تصادفی بیشتری حدس بزنند شانس آن برای رسیدن به آن عدد بیشتر می باشد.

همانطور که می دانید فضای استخراج ارزهای دیجیتال بسیار رقابتی می باشد و همه آنها به دنبال گرفتن پاداش بلاک هستند پس کسی در این حوزه موفق است که بتواند این اعداد را زودتر حدس بزند و این حدس تا اینجا متوجه شدید که یکی از دلایل آن دستگاه قوی با حشریت بالا می باشد.

سرعت اندازه گیری آنها بر حسب مگاهش در ثانیه و گیگاهش در ثانیه و تراهش در ثانیه میباشد. در حال حاضر چند ترین سرعت ۳۳۸ مگاهش بر ثانیه تا بیشترین سرعت ۱۴ میلیون تراهش بر ثانیه می باشد.

میزان برق مصرفی دستگاه‌های استخراج بیت کوین

میزان برق مصرفی دستگاه ماینینگ بیت کوین با قدرت هش ریت آن هم بستگی دارد یعنی هر چقدر قدرت هش ریت دستگاه ها بالاتر باشد برق بیشتری را نیز مصرف می کند و قبل از خرید هر دستگاهی باید به میزان برق مصرفی آن توجه بسیاری کرد.

از آنجا که قیمت برق در هر کشوری متفاوت میباشد باید با توجه به میزان برق مصرفی هر دستگاه و قیمت هر وات برق در موقعیت جغرافیایی هزینه برق ماهانه خود را حساب کنید و با توجه به پاداشی که بر اثر ماینینگ به شما داده می شود باید محاسبه کرد که آیا با توجه به هزینه ها این کار سود دارد یا خیر.

با توجه به تجربیات اگر میخواهید تنها یک دستگاه در خانه داشته باشید. هیچ ایرادی ندارد اما اگر می خواهید تعداد زیادی دستگاه در خانه خود نگهداری کنید هم غیر قانونی می باشد و هم شرایط کلی سخت است. یکی از این مشکلات صدای زیاد این دستگاه ها می باشد.

روش محاسبه هزینه برق مصرفی

نحوه محاسبه هزینه برق مصرفی با توجه به اطلاعات زیر امکان پذیر است. شما میتوانید با استفاده از قدرت ۸ دستگاه و برق مصرفی یک سری اطلاعات به دست آورید و هزینه آن را به طور کلی حساب کنید.

برای مثال اگر دستگاهی که قدرت هشت آن ۲۲۰ تراهش بر ثانیه می باشد و انرژی مصرفی آن ۷۰۰۰ وات بر ساعت می باشد با نرخ برق صادراتی در فصل گرم یعنی قیمت ۱۹۳۰ تومان به ازای هر کیلو وات بر ساعت هزینه برق مصرفی شما حدوداً نه میلیون و هفتصد و بیست و شش هزار تومان در ماه خواهد شد یا به طور خیلی ساده از پلتفرم هایی که ماشین حساب آنلاین استخراج دارند.

برای حساب کردن هزینه برق دستگاه استخراج استفاده کنید بررسی قبض برق در پایان هر ماه می تواند کمک شایانی در این قضیه به شما بکند و میتوانید هزینه برق هر ماه را از درآمدی که دارید کم کنید و سود شما را نشان خواهد داد.

معرفی بهترین دستگاه های ماینینگ بیت کوین

قیمت دستگاه‌های استخراج بیت کوین

از سال ۱۳۹۸ دستگاه ماینینگ بیت کوین به کشور به طور قانونی وارد شد. اما قبل از آن هم به طور غیرقانونی دستگاه ها مشغول به کار می کند و این کار با توجه به تعرفه های گمرکی و نوسانات قیمت دلار بسیار دشوار می باشد و اکثر دستگاهی که در بازار وجود دارد به طور غیرقانونی وارد بازار شدند.

در حال حاضر قیمت ماشین های موجود در بازار از قیمت ۱۵۰ دلار تا ۱۵ هزار دلار متنوع می باشد شما با توجه به هزینه های واردات و گمرکی باید تصمیم خود را برای خرید این دستگاه ها بگیرید. علاوه بر این قدرت هش و هزینه برق مصرفی را نیز باید در نظر بگیرید.

انواع روش‌های استخراج بیت کوین

بهترین دستگاه های استخراج بیت کوین در سال ۲۰۲۲

همانطور که در در بالا توضیح داده شد معیارهای مهم انتخاب یک دستگاه استخراج بیت کوین را با هم بررسی کردیم و در ادامه به چند دستگاه برتر این حوزه می پردازیم.

در حال حاضر، ۵ برند شناخته شده در حوزه تولید ایسیک (asic) فعالیت می‌کنند. ، کنان “Cannan”، اینوسیلیکون “Innosilicon”،  بیت مین “Bitmain”، میکرو بی‌تی‌ “MicroBT” و ای‌بنگ  “Ebang” این برندها هستند.  هر کدام از این برندها با توجه به قدرت ۸ و میزان مصرف برق متفاوت می باشند.

همۀ این دستگاه‌ها از الگوریتم SHA-256 برای استخراج استفاده می‌کنند. بنابراین، از این دستگاه‌ها علاوه بر استخراج بیت کوین می‌توان برای استخراج بیت کوین کش، بیت کوین SV و ارزهای دیجیتال دیگری که از این الگوریتم پیروی می‌کنند، استفاده کرد.

معرفی بهترین دستگاه های ماینینگ بیت کوین

دستگاه Antminer S19 Pro  از برند Bitmine

دستگاه Antminer S19 Pro، یکی از دستگاه های قدرتمند ایسیک می باشد که از برند بیتم این است قدرت ۸ در این دستگاه ۱۱۰ تراهش بر ثانیه بوده و با مصرف برق ۲۲۰ ولت نیز سازگار میباشد.

میزان توان مصرفی این دستگاه حدود ۳۳۰۰ وات میباشد و حدوداً ۱۶ کیلو وزن دارد حداکثر دمایی که دستگاه می تواند به آن برسد حدودا ۴۵ درجه سانتی گراد می باشد و این دستگاه یکی از مزایایی که دارد چهار فن تعبیه شده است.

میانگین قیمت دستگاه حدوداً ۲۹۰۰ دلار است و هزینه برق مصرفی آن در سال تقریباً ۲۹ میلیون می باشد درآمد بیت کوین هم در سال ۰.۲۶۳بیت کوین است. سود خالص سالانه با توجه به هزینه ها به طور تقریبی ۷۰ میلیون می باشد.

با وجود توضیحاتی که خدمت شما ارائه شد نرخ بازگشت سرمایه در این دستگاه حدوداً ۲۱ ماه می باشد و این نرخ حتی بدون در نظر گرفتن هزینه مکان و دستگاه های خنک کننده ماینر ها می باشد و اگر اینها را حساب کنیم نرخ بازگشت سرمایه بیشتر از ۲۱ ماه میباشد.

دستگاه Whatsminer M31S از برند MicroBT

دستگاه Whatsminer M31S ، یکی از بهترین و محبوب ترین دستگاه ها در استخراج بیت کوین می باشد این دستگاه تولید سال ۲۰۲۰ می باشد و توان مصرفی این دستگاه حدوداً ۳۲۰۰ وات است وزن آن تقریباً ۱۳ کیلو و ۷۰ تراهش بر ثانیه قدرت استخراج دارد همچنین دمای این دستگاه ها هنگام استخراج بین ۵ تا ۴۵ درجه سانتی گراد متغیر می باشد و یکی از مزایای آن دو فن خنک کننده دستگاه در در ساختار آن می باشد.

میانگین قیمت دستگاه حدوداً ۱۸۰۰ دلار و میزان برق مصرفی ماهانه ۳۲۰۰ وات و هزینه برق مصرفی در سال حدوداً ۲۸ میلیون تومان است. درآمد بیت کوین در سال تقریباً ۱۶ صدم بیت کوین است و با توجه به هزینه سود خالص سالانه حدود ۳۳ میلیون تومان می باشد با توجه به این اطلاعات باید هزینه مکان و دستگاه خنک کننده را نیز در نظر گرفت اما بدونِ این ها تقریباً نرخ بازگشت سرمایه با استفاده از این دستگاه حدوداً ۲۲ ماه است زمان نسبتاً معمولی می باشد.

دستگاه Avalon 1166 از برند Canaan

دستگاه آوالون ۱۱۶۶ ، یکی از بهترین و جدیدترین دستگاه های برند کنان است اطلاعات این دستگاه به شرح زیر است نرخ ۸ آن تقریباً ۵۶ تراهش بر ثانیه بوده وزن آن تقریباً ۱۳ کیلوگرم و توان مصرفی تقریباً ۳۲۰۰ وات میباشد.

یکی از مزایای آن، وجود چهار فن خنک کننده، در دستگاه می باشد. بیشترین دمای ممکن در این دستگاه حدودا ۳۵ درجه سانتیگراد است قیمت این دستگاه تقریبا ۱۵۵۰ دلار، هزینه برق مصرفی آن در سال حدود ۲۷ میلیون تومان و درآمد آن 0/14 بیت کوین می باشد و با توجه به اطلاعات بالا سود خالص سالانه تقریباً ۲۱ میلیون تومان است نرخ بازگشت سرمایه با توجه به این اطلاعات حدوداً ۲۸ ماه طول میکشد و هزینه های دیگری از جمله هزینه مکان و دستگاه های خنک کننده ماینر برای محاسبه باید در نظر گرفته شود.

دستگاه T3 43T از برند Innosilicon

دستگاه T3 43T یکی از  محصولات محبوب برند Innosilicon است. این دستگاه تقریباً ۲۱۰۰ وات انرژی مصرف می کند و همچنین ۴۳ تراهش بر ثانیه قدرت هش آن می باشد. این دستگاه حدودا در سال ۲۰۱۹ به بازار عرضه شده و وزن تقریبی آن ۱۰ کیلوگرم است و یکی از نکات آن وجود دو فن خنک کننده در ساختار آن است.

قیمت این دستگاه تقریباً هزار دلار می باشد هزینه برق مصرفی سالانه تقریباً ۱۸ میلیون تومان و درآمد سالانه آن ده صدم بیت کوین میباشد که با توجه به این اطلاعات سود خالص سالانه حدود ۱۹ میلیون تومان می باشد . با این محاسبات نرخ بازگشت سرمایه در این دستگاه حدوداً ۲۰ ماه است و این نرخ باید با توجه به هزینه مکان و دستگاه خنک کننده ماینر ها نیز محاسبه شود.

 

معرفی بهترین دستگاه های ماینینگ بیت کوین

آینده روشن قیمت بیت کوین

با توجه به سخت شدن استخراج بیت کوین و به طور کلی نایاب شدن و ارزشمند شدن بیت کوین پیش بینی می شود. در سال های آینده قیمت بیت کوین بیش از ۱۰۰ هزار دلار بشود با بالا رفتن قیمت بیت کوین نرخ بازگشت سرمایه برای ماینر ها کاهش می یابد و این یکی از مزایای آن است.

اگر شما هم میخواهید دستگاه ماینینگ بیت کوین را تهیه کنید .پس از برسی تمامی جوانب برای انتخاب بهترین ماینر باتوجه به شرایط خود حتما با مشورت متخصصین این حوزه کار را را پیش ببرید. برای اطلاع بیشتر و همچنین مشاوره ی تخصصی برای خرید دستگاه میتوانید از متخصصین حوزه ماینینگ آکادمی مالی سودانه کمک بگیرید.(شماره تماس :33344434-023)

سوالات متداول

هشت ریت چیست؟

به تعداد محاسبات و معادلات ریاضی که دستگاه استخراج در یک ثانیه انجام میدهد هشت ریت می گویند.

5 برند اصلی ماینینگ چیست؟

کنان “Cannan”، اینوسیلیکون “Innosilicon”،  بیت مین “Bitmain”، میکرو بی‌تی‌ “MicroBT” و ای‌بنگ  “Ebang” این برندها هستند.

به این مقاله امتیاز بدهید
امتیاز کل: 0
تعداد شرکت کننده: 0
ارسال نظر