استخر ماینینگ (استخر استخراج)چیست؟

۱۳ آبان ۱۴۰۲
زمان مطالعه: حدود 7 دقیقه
0 نظر
249 بازدید
استخر ماینینگ (استخر استخراج)چیست؟

استخر ماینینگ (استخر استخراج)چیست؟

همانطور که می دانید امروزه یکی از راه های کسب درآمد از بازار ارزهای دیجیتال، استخراج آن می باشد. اما عمل استخراج خود به تنهایی بسیار سخت و هزینه بر است. راهکارهایی برای آسان کردن استخراج ارز دیجیتال از جمله پیوستن به استخر ماینینگ وجود دارد که در ادامه مقاله به آن می پردازیم.

استخر ماینینگ

با توجه به اطلاعاتی که قبلاً در مقالات نوشته شده این را می دانید که اکثر رمز ارزهایی که قابلیت استخراج دارند، الگوریتم آنها گواهی اثبات کار می باشد و این الگوریتم برای تایید و اعتبار بخشی به تراکنش ها و اضافه کردن بلاک های جدید به شبکه بلاک چین ارز دیجیتال مورد نظر می باشد.

با توجه به توضیحاتی که در این بخش به شما داده شد به این نکته پی میبریم که این نوع رمز ارزها و استخراج آنها باعث ایجاد رقابتی برای استخراج بین ماینر ها به وجود می آید.

نحوه کار اینها هم به این صورت است که هر ماینری با توجه به قدرت هش ریت خود و توان پردازشی که دارد سعی می کند، معادلات موجود در شبکه را حل کرده و بلاک جدیدی به شبکه اضافه کرده و پاداش خود را دریافت کند. اما اگر بخواهیم این کار را به صورت انفرادی انجام دهیم بسیار دشوار و هزینه بر می باشد. برای حل این مشکل ما باید به استخر ماینینگ بپیوندیم در ادامه آن را توضیح می دهیم.

در واقع شرکت های بزرگ با به وجود آوردن استخر ماینینگ به افراد این امکان را می‌دهند که توان پردازشی دستگاههای خود را با یکدیگر به اشتراک گذاشته و شانس بیشتری برای حل کردن معادلات توان شبکه رمز ارز داشته باشند و خیلی سریع تر معادلات آن شبکه را حل کرده و پاداش آن را دریافت کنند. سپس هر شخصی با توجه به توان پردازشی دستگاه خود درصدی از آن پاداش را دریافت خواهد کرد.

مخالفت های زیادی برای تاسیس استخر ماینینگ و پیوستن به آنها وجود دارد اما با توجه به سختی شبکه بیت کوین که رو به افزایش میباشد و ارزهای دیجیتال دیگر که از بیت کوین پیروی می کنند، باید این را گفت که برای استخراج ارزهای دیجیتال از جمله بیت کوین باید به استخر ماینینگ پیوست که امروزه شاهد کوچ ماینر ها به سمت استخر ماینینگ هستیم.

کدام ارز را استخراج کنیم؟

با توجه به ارزش رمز ارز های مورد نظر، همانطور که می‌دانید بیت کوین و اتریوم دو رمز ارز با ارزش بازار ارزهای دیجیتال می باشند. بسیاری از افراد برای استخراج بین دو ارز دیجیتال بیت کوین و اتریوم به شک می‌افتند. به طور کلی برای افرادی که تازه شروع به ماین کردن ارزهای دیجیتال کرده اند، بیت کوین و اتریوم پیشنهاد می شود و ارز های رده پایین ریسک های بسیار بالایی از جمله نابودی پروژه و نوسان بسیار زیاد آن رمز ارز دارند.

استخر ماینینگ بیت کوین

سختی شبکه بیت کوین روز به روز در حال افزایش است و این امر باعث شده است که ماینر های کوچک به سمت استخرماینینگ کوچ کنند. با استفاده از اطلاعات منتشر شده توسط استخر های استخراج می توان فهمید که در سال گذشته تقریباً ۱۶ درصد هش ریت شبکه بیت کوین توسط استخر F2pool تامین می شود. در حال حاضر بزرگترین و بهترین استخر استخراج بیت کوین می باشد. در تصویر زیر برترین استخرهای استخراج بیت کوین را مشاهده می کنید.

 استخرهای استخراج اتریوم

اول از همه این را بدانید که در دو ماه گذشته  هش ریت شبکه بلاکچین اتریوم به طور میانگین 200 تا 560 ترا هش بر ثانیه میباشد. بیشترین استخراج ارز اتریوم مربوط به استخر SPARKPOOL می باشد که 32% از هش ریت شبکه را در اختیار دارد. استخر ETHERMINE در رتبه دوم قرار دارد و  22% از این استخراج را به خود اختصاص داده است.

پس از آپدیت شبکه اتریوم و دوگانگی بین الگوریتم های اثبات کار و اثبات سهام ،استخراج اتریوم عملا بسیار کمتر شده و ماهیت و الگوریتم اصلی آن به اثبات سهام تغییر کرده. پس برای ماین کردن ارز اتریوم این نکته را حتما در نظر بگیرید.

استخر ماینینگ (استخر استخراج)چیست؟

تفاوت الگوریتم های شبکه بیت کوین و اتریوم

تا قبل از اپدیت شبکه اتریوم ، بیت کوین و اتریوم هر دو از الگوریتم اثبات کار استفاده میکنند که به آنها این امکان را میدهد که توکن جدیدی را در شبکه تولید و استخراج کنند و اما با این حال الگوریتم این دو کاملا متفاوت است و الگوریتم شبکه بیت کوین ، SHA-256 می باشد اما الگوریتم شبکه اتریوم، ETHASH میباشد. این تفاوت باعث شده تا دستگاه ها کاملا تخصصی شده و نمیتوان با یک دستگاه هر دوی آنها را ماین کرد. و هر دستگاه با توجه به الگوریتمی که پشتیبانی میکند، ارز مورد نظر را قادر است که استخراج کند.

استخراج با شرکت در استخراج ابری بهتر است یا استخراج انفرادی ؟

همانطور که می دانید امروزه نمی توان با استفاده از دستگاه های معمولی ماینر و یا کامپیوتر شخصی ارزهای دیجیتالی جمله بیت کوین و اتریوم را ماین کرد، برای این کار نیاز به دستگاه های پیشرفته داریم. حتی برای ورود به استخر های ماینینگ نیز باید دستگاه های مخصوص استخراج آن ارز مورد نظر را داشته باشید.

حتی اگر چندین دستگاه پرقدرت ایسیک را برای استخراج ارز های دیجیتال مورد نظر از جمله بیت کوین تهیه و راه اندازی کنید، شانس شما در برابر استخر های استخراج ناچیز می باشد. زیرا چندین و چند دستگاه بسیار پیشرفته ایسیک که حتی وارد کشور ما نشده است عضو استخرهای استخراج بزرگ می باشند. این امر باعث شده تا قدرت پردازش و محاسباتی استخر های استخراج به قدری بالا رود که بیشترین شانس را برای دریافت پاداش و حل کردن معادلات شبکه و ثبت پلاک جدید در شبکه بلاک چین ارز مورد نظر داشته باشند. .

پس با توجه به توضیحات بالا متوجه می شویم که حتی اگر بهترین دستگاه ها را نیز در اختیار داشته باشیم باید در یک استخر استخراج عضو شویم و با استفاده از قدرت پردازشی دیگر دستگاه ها با مشارکت با هم عمل ثبت بلاک جدید در شبکه بلاک چین آن ارز را انجام دهید و در آخر با توجه به توان پردازشی هر دستگاه پاداش دریافت می کند.

مزایای استخرهای ماینینگ

بهترین و مهم ترین مزایای استخرهای ماینینگ شانس بالای دریافت پاداش از ثبت بلاک جدید در شبکه بلاکچین و رمز ارز مورد نظر می باشد. همین کار باعث میشود تا نسبت به افرادی که به تنهایی و با دستگاه های شخصی ماین میکنند بیشتر پاداش دریافت کنید.

افراد با پیوستن به استخر های استخراج برای خود یک جریان درآمد ثابت ایجاد می‌کنند. همچنین شما می توانید انتخاب کنید که پاداش شما به چه صورتی واریز شود و حتی مدت زمان واریزی را نیز می‌توانید انتخاب کنید. یکی دیگر از مهم‌ترین ویژگی های استخرهای استخراج کم بودن هزینه های آن نسبت به استخراج انفرادی میباشد.

معایب استخرهای ماینینگ

یکی از معایب بزرگ استخرهای ماینینگ ،به وجود آمدن وقف در فرآیند استخراج می باشد که باعث بیکاری ماینرها و کم شدن درآمد آنها می شود.  همچنین این استخر ها ممکن است در طول روز چندین بار دچار قطعی شوند که به درآمد ماینر ها آسیب میزند.

یکی دیگر از مشکلات این استخر ها ، هزینه ها و کارمز های آن می باشد که باید دقت کرد که بهترین و کمترین کارمزد استخرها را انتخاب کرده و عضو ان شد. درنظر داشته باشید که استخری با کارمزد صفر وجود ندارد و تمامی این استنخر ها کلاهبرداری هستند.

در نظر داشته باشید که توان محاسباتی هر استخری نباید بیشتر از 51% کل شبکه آن باشد. زیرا اگر اینگونه باشد آن شبکه دچار حمله 51% شده و از بین خواهد رفت.

استخر ماینینگ (استخر استخراج)چیست؟

نتیجه گیری

با توجه به مطالب بالا ، برای انتخاب استخر استخراج رمز ارز مورد نظر خود باید نکاتی از جمله پاداش پرداختی، کارمز تراکنش ها، توان پردازشی و محاسباتی ، سنجیدن اعتبار آن و … را بررسی کنید و سپس انتخاب خود را انجام دهید. امروزه ماینر های انفرادی سود آنچنان قوی ای ندارد و تفاوت سود دهی افراد فقط در انتخاب استخر های متفاوت میباشد.

سوالات متداول

نحوه کار استخر ماینینگ چگونه است؟

هر ماینری با توجه به قدرت هش ریت خود و توان پردازشی که دارد سعی می کند، معادلات موجود در شبکه را حل کرده و بلاک جدیدی به شبکه اضافه کرده و پاداش خود را دریافت کند.

مزایای استخر ماینینگ چیست؟

بهترین و مهم ترین مزایای استخرهای ماینینگ شانس بالای دریافت پاداش از ثبت بلاک جدید در شبکه بلاکچین و رمز ارز مورد نظر می باشد.

به این مقاله امتیاز بدهید
امتیاز کل: 0
تعداد شرکت کننده: 0
ارسال نظر