معرفی انواع روش استخراج ارز دیجیتال

۱۳ آبان ۱۴۰۲
زمان مطالعه: حدود 5 دقیقه
0 نظر
234 بازدید
معرفی انواع روش استخراج ارز دیجیتال

معرفی انواع روش استخراج ارز دیجیتال

امروزه یکی از راه های درآمد از بازار ارزهای دیجیتال استخراج ارزهای مختلف با دستگاه های مختلف می باشد. استخراج ارز دیجیتال در سال های گذشته پیشرفت بسیار زیادی کرده است و بسیاری از ارز ها این امکان را در الگوریتم شبکه خود به وجود آورده اند که افراد با استفاده از روش های مختلف دست به استخراج و دریافت پاداش و کسب سود کند. به طور کلی استخراج ارزهای دیجیتال فرآیندی میباشد که به واسطه آن دستگاه ها با حل کردن معادلات و مسئله های شبکه پاداش خود را دریافت می کند.

در ادامه به انواع روش های استخراج ارزهای دیجیتال مختلف می پردازیم:

 استخراج ابری

یکی از روش های استخراج ارزهای دیجیتال، روش استخراج ابری می باشد که در مقاله مربوط به آن توضیحات جامعه ارائه شده است. در این روش افراد می‌توانند با استفاده از اجاره های دستگاه های مختلف این کار را انجام دهند. این نوع از استخراج ، پرطرفدارترین و به صرفه ترین راه برای افراد مبتدی میباشد. به طور کلی در این روش شرکت های مختلف ماینینگ با اجاره دادن دستگاه ها و ریگ های ماینینگ به افراد این امکان را می‌دهند که با سرمایه های مختلف کم و زیاد با استخراج ارزهای مختلف درآمد کسب کند. نام دیگر این عمل استخراج اجاره ای می باشد.

استخراج با استفاده از دستگاه های ایسیک ASIC

دستگاههای ایسیک نمونه پیشرفته دستگاه های استخراج ارزهای دیجیتال با تجهیزات بسیار بسیار قوی و قدرت استخراج بالا میباشند و میتوان گفت در حوزه استخراج رقیب ندارند .

باتوجه به قدرت بسیار بالای این دستگاه ها کار برای کسانی که از روش های دیگر استفاده می کنند، بسیار سخت می باشد و چون قدرت هش ریت این دستگاه ها بالا می باشد و بقیه دستگاه‌ها باید به قدری پیشرفته باشند که توان رقابت با دستگاههای ایسیک را داشته باشند.

قدرت استخراج این دستگاه به قدری بالا می باشد که در معرفی جدیدترین و پیشرفته ترین دستگاه ها تعدادی از افراد خواستار ممنوعیت کامل این دستگاه شدند زیرا با آمدن آن دستگاه دیگر هیچ شانسی برای استخراج ارزهای دیجیتال نداشتند.

معرفی انواع روش استخراج ارز دیجیتال

 استخراج ارزهای دیجیتال با استفاده از سی پی یو CPU

همانطور که می دانید با استفاده از دستگاه های کامپیوتر می توان به استخراج ارزهای دیجیتال پرداخت. اما در حال حاضر افراد کمی با این روش به استخراج می پردازند زیرا CPU های قوی نیز به اندازه دستگاه های معمولی ماینینگ کاربرد ندارند و خیلی سریع به مشکل میخورند. می توان گفت استخراج ارزهای دیجیتال با استفاده از پردازنده های کامپیوتر یعنی CPU به صرفه نمی باشد و بسیار کند و خسته کننده می باشد.

اگر چه امروزه باز هم افرادی وجود دارند که از این روش استفاده می کنند. اما اکثر افرادی که از این روش استفاده می کنند افراد مبتدی و تازه وارد به این حوزه می باشند و هزینه کافی برای خرید دستگاه های ماینینگ را ندارند.

 استخراج ارزهای دیجیتال با استفاده از جی پی یو GPU

این روش را می‌توان یکی از محبوب ترین روش های استخراج ارزهای دیجیتال دانست. زیرا حتی استخراج های ابری نیز با استفاده از ریگ های GPU انجام می شوند .با توجه به اینکه استخراج ابری مربوط به شرکت های بزرگ با بررسی های بسیار زیاد انجام می شود پس می توان این استنباط را کرد که ریگ های ماینینگ GPU به صرفه می باشند.

یکی از علت های محبوبیت این روش قیمت پایین و بهره‌وری بسیار بالای آن می باشد و اکثر افراد و هزینه های راه اندازی آن که بسیار زیاد است توجهی نمی کنند . یکی دیگر از ویژگی های آن  قدرت هش ریت بالا می باشد.

ریگ های ماینینگ GPU با استفاده از چند کارت گرافیک GPU استخراج ارزهای دیجیتال مختلف را انجام می دهند. هزینه راه اندازی یک ریگ ماینینگ با استفاده از کارت های گرافیکی GPU تقریباً ۳۵۰۰ دلار خواهد بود. با مقایسه روش های دیگر این روش بسیار به صرفه تر و بهتر است. همچنین کنار ریگ های ماینینگ باید تجهیزات مورد نیاز دیگری را از جمله سیستم های خنک کننده و مادربرد ها را تهیه کرد.

معرفی انواع روش استخراج ارز دیجیتال

نتیجه گیری

با توجه به بررسی روش های مختلف استخراج ارزهای دیجیتال مختلف هر شخصی باید با توجه به شرایط خود از جمله موقعیت مکانی هزینه راه اندازی هزینه های مصرف انرژی و عوامل دیگر را در نظر گرفته و بهترین تصمیم را برای فعالیت در حوزه استخراج ارزهای دیجیتال بگیرد. اما پیشنهاد می شود اگر سرمایه کمی برای فعالیت دارید به جای استخراج با دستگاه های ضعیف به استخراج ابری بپردازید که بسیار به صرفه و پر سود می باشد.

اما اگر شرایط شما برای راه اندازی ریگ های ماینینگ یا خرید دستگاههای ایسیک بسیار قوی فراهم بود. حتماً این کار را انجام دهید ولی این نکته را فراموش نکنید که تمامی این ها ملزم به رعایت تمامی شرایط می باشد و پیشنهاد میشود. قبل از شروع این کار حتما با مشاورین و متخصصین حوزه ماینینگ آکادمی مالی سودانه ارتباط برقرار کنید.

سوالات متداول

انواعی روش های استخراج ارز دیجیتال چیست؟

استخراج ابری، استخراج های ایسیک، استخراج با استفاده از CPU، استخراج با استفاده از GPU.

بهرتین روش استخراج کدام روش است؟

به صرفه ترین روش استخراج، استخراج ابری میباشید زیرا با سزمایه کم میتوان ارز مورد نظر خود را استخراج کرد.

به این مقاله امتیاز بدهید
امتیاز کل: 0
تعداد شرکت کننده: 0
ارسال نظر