استخراج ابری (Cloud Mining) چیست؟

۱۳ آبان ۱۴۰۲
زمان مطالعه: حدود 10 دقیقه
0 نظر
160 بازدید
استخراج ابری (Cloud Mining) چیست؟

استخراج ابری (Cloud Mining) چیست؟

بهترین شیوه ها برای استخراج ارز های دیجیتال استخراج ابری یا همان کلود ماینینگ می باشد. برای اینکه این روش را درک کنید در قالب مثال برای شما توضیح می دهیم فرض کنید کسی برای کار کردن در تاکسی و درآمد با کرایه ماشین ندارد و از شخصی ماشین را و به آن کرایه می دهد. در واقع چون هزینه کافی برای خرید ماشین ندارد سعی می کند با اجاره کردن ماشین و کار کردن مثل مسافر کشی درآمدی داشته باشد.

برای استخراج ارزهای دیجیتال نیز روش استخراج ابری به همین شکل میباشد، که برای ماین کردن نیاز به دستگاه های بسیار قوی و سیستم عامل های پرهزینه نمی باشد .

فقط با اجاره قدرت محاسباتی و ریگ های ماینینگ میتوانیم ارز دیجیتال مورد نظر را استخراج کرده و به درآمد برسیم. انواع مدل های استخراج ابری می پردازیم.

استخراج ابری چیست؟

به طور کلی در استخراج ابری از محاسبات ابری برای ماین ارزهای دیجیتال مبتنی بر بلاک چین استفاده می‌کند. همچنین در این فرآیند از دو سرویس رایانش ابری و ماینینگ استفاده می شود:

⦁رایانش ابری: یک سرویس محاسباتی میباشد که میتوان با استفاده از آن ظرفیت سرور مورد نظر خدمات ارائه شده مربوط به دیتابیس قدرت محاسباتی و نرم افزار را از طریق این سیستم اجاره کرد و شرکت هایی که این خدمات را می دهند. بر اساس مصرف شخص شما از این خدمات هزینه هایی را از شما دریافت می کنند. 

⦁ماینینگ: در مقاله مربوط به ماینینگ توضیح داده شد، این عمل فرآیندی است که ارزهای دیجیتال جدیدی با توجه به استخراج و راه های مختلف آن به بازار عرضه می شود. در واقع در این فرآیند شبکه های غیر متمرکز از رایانه ها در کل دنیا وظیفه حفظ امنیت بلاک چین و تایید تراکنش ها در شبکه بلاک چین را بر عهده دارد. در برخی از ارز ها یکی از بهترین و مهمترین اصول ساختار آن به حساب می آید.

 استخراج ابری با ترکیب این دو عامل بالا یعنی رایانش ابری و ماینینگ امکان استخراج ارزهای دیجیتال را برای هر شخصی در هر جایی از این دنیا فراهم کرده است .به طور کلی استخراج ابری با اجاره دادن قدرت های محاسباتی فرایند استخراج را انجام میدهد. افراد می توانند به جای خرید دستگاه های گران قیمت و تجهیزات پیچیده برای استخراج ارزهای مختلف از استخراج ابری استفاده کنند و هزینه زیادی را متقبل نشوند.

استخراج ابری (Cloud Mining) چیست؟

مقایسه ماینینگ ابری و ماینینگ سخت افزاری

در استخراج ابری افراد باید از شرکت های ارائه دهنده خدمات آن سخت افزار و نرم افزار هایی را اجاره می کند این روش مناسب افرادی هست که سرمایه بسیار کمی دارند و توان خرید این دستگاه ها را ندارد و این عمل با ثبت نام یکی از پلتفرم های ارائه دهنده این خدمات شروع می شود و تا زمانی که سرمایه ای شما به حدی که آن پلتفرم برای برداشت تعیین کرده است، نرسید باشد امکان برداشت را ندارید.

در استخراج سخت افزاری شرایط مقداری پیچیده می باشد که باید افراد خود این تجهیزات را خریداری کرده و با توجه به شرایط بسیار زیادی آنها را نصب و راه اندازی کند. شرایط آن از جمله هزینه مصرف انرژی هزینه دستگاه ها به صرفه بودن عمل استخراج ارز دیجیتال مورد نظر سرعت و استحکام کافی برای استخراج و هزینه سیستم های خنک کننده می باشد. یکی از نمونه دستگاه های ماینینگ سخت افزاری ریگ ماینینگ میباشد که، میتوانید با گرفتن مجوز از وزارت صنعت معدن و تجارت ریگ ماینینگ که خود را راه اندازی کرده و کسب سود کنید.

مدل‌های استخراج ابری

به طور کلی دو نوع استخراج ابری وجود دارد:

⦁استخراج ابری میزبانی شده: مدل ماینرها های ماینینگ را در مزارع استخراج خریداری می کنند یا اجاره می کنند و هزینه راه اندازی و نگهداری آن را می پردازند و با انجام این کار هزینه های مربوط به ماینینگ از جمله هزینه برق بسیار کاهش می یابد. یکی دیگر از مزایای آن کنترل بیشتر ماینر ها بر روی ریگ ها می باشد که می تواند قدرت هش ریت دستگاه ها را بیشتر کند. همچنین این دستگاه ها بر روی پاداش های خود مسلط هستند و مشکلی برای آنها پیش نمی آید.

⦁قدرت هش اجاره‌ای: در این مدل فقط قدرت ۸ یا همان قدرت محاسباتی از مزرعه ماینینگ اجاره می شود و با توجه به میزان قدرت محاسباتی اجاره شده از پاداش های استخراج شده سهم دارد. یکی از ویژگی های این شیوه نداشتن هزینه راه اندازی یا تعمیر و نگهداری دستگاه ها می باشد و همین امر باعث شده این شیوه یکی از بهترین و محبوب ترین شیوه های ماشینی برای آلت کوین ها باشد.

مزایای استخراج ابری

  1. مربوط به استخراج ابری بسیار بالاست و می توان در یک سال سرمایه خود را چندین برابر کرد.

  2.  سود افراد نسبت به کسانی که مزرعه استخراج خود را راه اندازی میکنند بیشتر خواهد بود زیرا قدرت مرکز داده بسیار بیشتر است.

  3.  نیازی به نظارت بر دستگاه ها و تجهیزات ندارید و مصرف برق نیز برای ما اهمیت ندارد. همچنین از صدای بد و بلند دستگاه ها در امان می باشیم.

  4.  می توانیم با استفاده از یک سرویس چند ارز دیجیتال مختلف را استخراج کنیم.

 همچنین با توجه به اینکه می توان از دعوت افراد به این سرویس ها سود کرد از این روش هم درآمدی کسب کنیم و با معرفی افراد درآمد خود را چند برابر کنیم.

استخراج ابری (Cloud Mining) چیست؟

 معایب استخراج ابری

 یکی از معایب رایج استخراج ابری محبوب شدن آن و در نتیجه زیاد شدن کلاهبرداری در این حوزه می باشد. امروزه تعداد بسیاری از سایت کلاهبرداری به شیوه استخراج ابری وجود دارد که با توجه به کارکرد آن ها افراد زیادی در دام این پلتفرم ها افتاده‌اند.

استخرهای ماینینگ چگونه کار می‌کنند؟

تمامی افراد عضو شده در یک استخر ماینینگ منابع و دستگاههای محاسباتی خود را با همدیگر به اشتراک می گذارند تا احتمال حل کردن معادلات و ایجاد بلاک جدید در ارز دیجیتال مورد نظر را بالا ببرند و همچنین احتمال برد آنها و دریافت پاداش آنها بیشتر شود .

همانطور که می دانید برای دریافت پاداش نیازمند حل معادلات موجود در شبکه می باشد که، این معادلات به قتل پیچیده می باشد که هر دستگاهی قوی تر و قدرتمند تر باشد و هش ریت بالاتری داشته باشد. شانس بیشتری برای حل کردن آن دارد و پاداش بیشتری دریافت می کند. همچنین پس از حل کردن معادلات هر شخصی با توجه به قدرت دستگاه خود پاداش خود را دریافت می کند و پاداش ها کاملاً عادلانه می باشد.

تعیین پاداش استخر ماینینگ

تعیین پاداش هر دستگاه یا هر شخصی در استخر ماینینگ با توجه به سختی دستگاه و سختی استخراج ارز دیجیتال در نظر گرفته می شود. هر ماینر با توجه به تعداد سهمی که دارد از استخر پاداش دریافت میکند همچنین ممکن است. بعضی از استخرها مدل پاداش دیگری استفاده کنند و به عنوان مثال بیشترین میزان پرداخت اشتراکی را به عنوان یک سهم در نظر بگیرند.

سود دهی استخر ماینینگ

با توجه به اینکه این روش استخراج هزینه‌های اولیه مثل اجاره کردن دستگاه های ماینر و استخرهای ماینینگ را دارد. اما همچنان سود چشمگیری دارد با این وجود برخی از افراد اعتقاد دارند که به جای استخراج ارزهای دیجیتال معامله انجام دهند.

سود دهی هر فرد به قدرت ماینر های استفاده شده توسط استخر ها و وضعیت کلی آن ارز دیجیتال ماین شده بستگی دارد . منظور از وضعیت آن ارز این میباشد. که نوسانات منفی نداشته باشد و در روند نزولی نباشد که هرچقدر آن را استخراج کنیم ارزش آنچنان تغییر نکند و به نوعی با حساب کردن هزینه های مختلف شما ضررده باشید.

برترین سایت های استخراج ابری

 امروز تعداد زیادی پلتفرم در سراسر جهان وجود دارد که این کار را انجام می‌دهند. اما پیدا کردن یک سایت و پلتفرم مطمئن و امن بسیار سخت است برای اینکه در این حوزه به سود مستمر دست یابید باید امنیت کار خود را حفظ کنید و بستر کار شما باید امن باشد. در ادامه به چند تا از بهترین سایت های  استخراج ابری می پردازیم:

استخراج ابری (Cloud Mining) چیست؟

شرکت Shamining

این شرکت واقع در کشور بریتانیا و یکی از بهترین شرکت ها در زمینه استخراج ابری می باشد. همچنین این شرکت از سال ۲۰۱۸ خدمات استخراج ابری را برای ارز های دیجیتال مختلف از جمله بیت کوین به مشتریان خود ارائه می دهد و در حال حاضر نیز بیشتر از ۱۸ هزار کاربر دارد که بدون استفاده از هیچ دستگاه و یا ریگ ماینینگی ارزهای دیجیتال مختلفی را استخراج می کنند. این شرکت می توان به حداقل مبلغ ورودی آن که ۲۵۰ دلار است اشاره کرد. همچنین پرداخت های آن در هفت روز هفته فعال می باشد و تقریباً در دو ساعت با کاربران تسویه حساب میکنند و این برداشت می تواند به صورت های مختلف از جمله کیف پول و کارت های اعتباری نیز انجام پذیرد و از امکانات مختلف برداشت وجه پشتیبانی می کند.

شرکت Gminers

این شرکت هم مانند شرکت قبلی در کشور بریتانیا می باشد و به کاربران این امکان را میدهد که، به استخراج ابری بیتکوین و سایر ارزهای دیجیتال بپردازند و با خرید یک برنامه یک ساله می تواند سود خوبی در این حوزه کسب کند. اما مراکز داده های این شرکت در کشور های گرجستان ،قزاقستان و ایسلند با مناطق آفتابی و باد خیز واقع شده‌اند.

حداقل مبلغ ورودی برای استخراج ۵۰۰ دلار می باشد و میانگین نرخ بازده استخراج ابری ۱۵۰ درصد است .همچنین پرداخت های آنها به صورت روزانه انجام شده و یکی دیگر از ویژگی های آن قرارداد های مختلف استخراج ابری می باشد . افراد می‌توانند با توجه به بودجه خود آنها را انتخاب کنند.

شرکت Genesis Mining

این شرکت یکی از بهترین و بزرگترین شرکت های ارائه دهنده استخراج ابری ارز های دیجیتال می باشد. که از سخت افزار های پیشرفته با الگوریتم های مختلف استفاده می کند . سال ۲۰۱۳ به مردم و کاربران خدمات ارائه می دهند که یکی از قدیمی ترین شرکت ها در این حوزه می باشد. از ویژگی های آن می توان به ارائه استخراج ابری بسیاری از ارزهای دیجیتال و یکی از بهترین پلتفرم ها برای استخراج ابری اتریوم اشاره کرد. همچنین شرکت هزینه نگهداری ندارد.

شرکت IQMining

این شرکت یک پلتفرم بسیار نوپا در سال ۲۰۱۶ راه اندازی کرده و امروزه از استخراج بسیاری از ارزهای مختلف پشتیبانی می کند. در سالهای گذشته هزاران هزار سرمایه گذار معتبر این حوزه به این پروژه و شرکت جذب شده اند .سرمایه گذاران اغلب برای ماین کردن ارزهای دیجیتالی از جمله بیت کوین و آلت کوین ها می پردازند. از ویژگی های این شرکت می توان به بازده عالی نسبت به بقیه شرکت ها در هر دوره قراردادی و پرداخت روزانه آن به کاربران اشاره کرد .همچنین این شرکت پشتیبانی آنلاین و شبانه روزی برای کاربران خود فراهم کرده است تا بهترین خدمات را ارائه دهند.

استخراج ابری (Cloud Mining) چیست؟

نتیجه گیری

همانطور که میدانید استخراج ابری یک مسیر آسان برای استخراج ارزهای دیجیتال با هزینه بسیار کم می باشد و برای افرادی مناسب میباشد که توانایی خرید دستگاه های ماینینگ را ندارند .

همچنین سود دهی این استخراج های ابری نیز کاملا به صرفه است به شرطی که آن ارز دیجیتال مورد نظر در روند نزولی قرار نگیرد و هزینه های ماینینگ بیشتر نشود. به طور کلی برای عضو شدن و استفاده از استخراج ابری ارز های دیجیتال مختلف میتوانید با متخصصین حوزه ماینینگ ارزهای دیجیتال آکادمی مالی سودانه ارتباط برقرار کرده و بهترین تصمیم را بگیرید.

سوالات متداول

انواع استخراج ابری را نام ببرید؟

استخراج ابری میزبانی شده ، قدرت هش اجاره ای

در محاسبات ابری از چند نوع سرویس استفاده میشود؟

در این فرآیند از دو سرویس رایانش ابری و ماینینگ استفاده می شود.

به این مقاله امتیاز بدهید
امتیاز کل: 0
تعداد شرکت کننده: 0
ارسال نظر